S domeninde son değer teoreminin ispatı.

Başlatan z, 28 Nisan 2015, 09:37:20

z

S domeninde son değer teoreminin ispatı için nereye baksam aşağıdaki yoldan gidildiğini görüyorum.

http://www.globalspec.com/reference/74286/203279/2-4-initial-and-final-value-theorems

Farklı bir yol bilen varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

ErsinErce

S domaininin temeli bu şekilde verilip bunun üzerine hesaplamalar ve ispatlar yapılıyor hocam

dönüşümlerin (sin, cos vb) ispatlarına bakarsanız yine aynı yol kullanılıyor

başka yolu bilen yoktur sanırım

trgtylcnky

mühendis yerine matematikçi arasanız daha iyi olur bence

Karamel

Alıntı yapılan: trgtylcnky - 14 Haziran 2015, 23:29:52

https://en.wikipedia.org/wiki/Engineer

An engineer is a professional practitioner of engineering, concerned with applying scientific knowledge, mathematics, and ingenuity to develop solutions for technical, societal and commercial problems. Engineers design materials, structures, and systems while considering the limitations imposed by practicality, regulation, safety, and cost.[1][2] The word engineer is derived from the Latin words ingeniare ("to contrive, devise") and ingenium ("cleverness").[3][4]

mesaj birleştirme:: 14 Haziran 2015, 23:36:27

hocam birde bir yerde okumustum ama nerede oldugunu bulamadim simdi.

if you memorize all of them, you will become a technician. if you understand all of them, you will become an engineer. yaziyordu.

mesaj birleştirme:: 14 Haziran 2015, 23:37:05

matematik ile ilgili bir yerde yaziyordu.

z

Alıntı yapılan: trgtylcnky - 14 Haziran 2015, 23:29:52

Mühendisin işi ne?

baran123

Alıntı yapılan: z - 15 Haziran 2015, 00:15:41
Mühendisin işi ne?
Problem çözmek.Hatta eskiden kelime olarak geometri ile uğraşan kişiye deniyormuş.Okuldaki bir hocam şöyle demişti;
"Matematik, geometri, fizik, kimya, teknik, maddi ve manevi kısaca her türlü problemin içinden Cebir'i kullanarak kurtulabilen kişi."
Not : Her kısım tamam da
"manevi" burayı hala düşünürüm.

trgtylcnky

Alıntı yapılan: z - 15 Haziran 2015, 00:15:41
Mühendisin işi ne?

Mühendisin işi ne bilmiyorum da bu soruyu matematikçinin çözebilme ihtimalini daha fazla görüyorum nedense.