+/- 50v çıkış verebilecek amplifikatör çipi

Başlatan z, 10 Mayıs 2015, 22:55:46

z

Uzun zamandır amplifikatörlerle uğraşmıyorum. Günümüzde +/- 50v çıkış verebilecek amplifikatör çipleri varmı?

Güçden ziyade bu gerilimi vermesi özelliği önemli.  Çekeceğim akım max 200mA.

Arkadaşlardan birisi test cihazı yapmak istiyordu. Amplfikatör konusunda yardım istedi. Ben de sizden yardım istiyorum.

TDA2030 2050 gibi bir çip olsa süper olur. Ama voltajı bu durumda nerden bakarsak bakalım 100v olacak gibi görünüyor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

polleme

STK serileri yüksek voltaj ile besleniyor. Örneğin STK4192'nin besleme voltajı maksimum +-52V. Çıkış voltajının da buna yakın olduğunu düşünüyorum.

z

Öneriniz için teşekkürler. Aynen kendisine ilettim. Yapmak istediği iş için bu çip fazla lüks. Voltajı 30v seviyelerine çekmesini önerdim.

Bazı malzemeleri test etmek için curve tracer yapmak istiyordu.

ipek

extrem pahalı bir çip var,tarihi eser LM12CLK evy yüksek volt'lu Power OpAmp.

z

TDA2050 ve +/-22v hatta 24v konusunda anlaştık. +/-24v da besleyerek 200mA asılacak. Voltajdan dolayı biraz risk alacak ama...

CLR

OPA548 kullanabilirsiniz (High-Voltage, High-Current OPERATIONAL AMPLIFIER)

WIDE SUPPLY RANGE
Single Supply: +8V to +60V
Dual Supply: ±4V to ±30V

HIGH OUTPUT CURRENT:
3A Continuous
5A Peak
Knowledge and Experience are Power

makdeniz

Alıntı yapılan: CLR - 11 Mayıs 2015, 15:04:16
OPA548 kullanabilirsiniz (High-Voltage, High-Current OPERATIONAL AMPLIFIER)

WIDE SUPPLY RANGE
Single Supply: +8V to +60V
Dual Supply: ±4V to ±30V

HIGH OUTPUT CURRENT:
3A Continuous
5A Peak

CLR ustam dediğiniz opamp ne yazıkki Türkiye'de yok mouser satış fiyatı  $15.72  şu anda Z  ustamın dediği gibi en azından düşük voltaj'da sistemin nasıl çalışacagına bakacağım eğer başarılı bir sonuc alırsam dediğiniz veya benzeri bir  opamp ile devam edebilirim...

saygılar
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

irdal

TDA 2030 yerine Lm 3886  vy odyofillerin daha naif olarak kabul ettiği Lm3875 i önerebilirim. (Supply Voltage |V+|+|V−|  84V)

CLR

Aliexpresten aldım ben tanesi 2$ civarıydı toplam 10 tane
Knowledge and Experience are Power

asma

Merhaba
tda 7294 ucuz ve rahat bulunur , biraz iridir ve 200mA için bile küçük soğutucu isteyebilir. 100Voltta denendiğini biliyorum ama  :-\ simetrik 40volt çalışma voltajı olarak verilmiş.

Ayrıca op-amp ve transistör birlikte kullanılabilir.
http://sound.westhost.com/ad_fig16.gif

op-amp beslemesi + zener diyot voltajı = besleme voltajı
18 + 33 = 51V simetrik beslemeyle 100Vp-p istemek mümkün.

Son olarak yükün bir ucu GND olması şart değilse (ölçüm için kolaylık sağlar) köprü modda bu işi yapacak seçenekler fazla. Simetrik 30V yeter de artar.  ;)

Kolay gelsin.