LPCXpresso 1769 kitini Keil veya Emblocks ile Debug yapabilir miyim?

Başlatan strom, 25 Haziran 2015, 19:32:34

strom

Herkese iyi günler.
Elimde resimde görülen LPCXpresso 1769 kiti var;

Bu kiti LPCXpresso IDE yardımıyla programlayıp debug edebiliyorum ancak ide'den nefret ettim. Daha önce yoğun bir şekild keil kullandım ve hızını kullanımına alıştım. Onun ile devam etmek isterim. Keil olmazsa Emblock kullanmayı, nxp'nin kendi idesini kullanmaya tercih ederim. Sorunum LPCXpresso IDE haricinde hiçbir ide ile debug yapamıyor olmam.
Keil ile kite program yükleyebiliyorum.
==Use External tool== diye bir ayar yeri var, Options\Utilities kısmında. Ordaki ayarları;
Command: C:\nxp\LPCXpresso_7.7.2_379\lpcxpresso\bin\crt_emu_cm3_nxp.exe
Arguments: -wire=hid -pLPC1769 -load-base=0x0000 -flash-load=Objects\Demo1.axf

yapınca sorunsuz bir şekilde programlama yapabiliyorum ancak hiçbir şekilde debug yapamıyorum. Ne yazıkki keilin debug ayarlarında  lpcxpresso'nun debugger'ı olan LPC-LINK tanımlı değil. Bu yüzden debugger'a erişemiyorum.
Okuduğum bazı bilgilerden LPC-LINK 2 versiyonunun "CMSIS-DAP Debugger" altyapısını kullandığını öğrendim. Ancak ne yazıkki bu ayarı seçsemde debugger'I görmedi. Ztn benim debuggerın versiyonu "LPC-LINK Probe v1.3" diye birşey. Bu versiyon hakkında da hiç kaynak bulamadım.

Lpcxpresso IDE'de debug ettiğimde arka planda "redlinksserver.exe" gibisinden bir program çalışıyor. Acaba bunu kullanarak emblocks'ta veya keilde bu debugger'I kullanabilir miyim? Bu konuda tecrübesi olan var mı acaba??