Picproje 1.FPGA Eğitimi için Kit Başvurusu

Başlatan MrDarK, 23 Temmuz 2015, 15:55:52

MrDarK

Merhaba arkadaşlar;

İlk müsait zamanda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz FPGA eğitimimiz için kit teminini için birkaç yerle görüşme yapacağım, fakat kaç adet kart talep edeceğimizi üç aşağı beş yukarı sayı vermem gerekir.

Eğitmenlerimizden @alicavuslu Basys™3 Artix-7 FPGA Board isimli FPGA kitini önerdi.
Linki = http://www.elektrovadi.com/BASYS3,PR-1964.html

Bu üründen Akademik Fiyat (109.00USD) - (295,27 TL + KDV) şeklinde veya daha altında getirmeye çalışacağız. Bu konuda destek ve öneri vermek isteyen arkadaşlar olursa özel mesajla iletişime geçsinler.

Eğitimi farklı tarihlerde olmak üzere 2 bölüm şeklinde yapacağız. 1. Eğitimde FPGA kit ile çok bir işimizin olmayacağını belirtti eğitmenlerimiz daha çok ide derleyici ve komut seti üzerinden programlama şeklinde olacak. 2.Eğitimde ise Kit üzerinde uygulama yapacağız. Kit temini süresini kestiremediğim için şimdiden talepleri almam gerektiğini düşündüm.

Xilinx Kitleri hakkında muuzoo hocamızın konuya eklentisi
Alıntı YapVerdiğiniz linkteki kartlar Xilinx ISE Design Suite ile kullanılabilir. Son sürümü 14.7 fakat Xilinx yeni bir programa geçti Vivado Design Suite diye ve ISE sürümününe destek vermiyor. Temel şeyler elbette aynı olacaktır ISE ve Vivado üzerinde. Fakat güncel olanı takip etmek adına anlatımlar Vivado Design Suite üzerinden yapılacaktır. Halihazırda elinde bu önceki seri kartlar olanlar ISE kullanarak da eğitime katılabilirler ama öncelikli olarak tercihimiz Vivado.

Bu kitten satın almak isteyenler konuya mesaj atarlarsa talep listesi oluşturacağım.

1- @MrDarK
2- @XX_CİHAN_XX
3- @yldzelektronik
4- @faruk_ultras
5- @MC_Skywalker
6- @ayks
7- @Farukc
8-

Liste güncellenmiştir.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

faruk_ultras

MC_Skywalker

engerex

MrDarK

engerex linkler için teşekkürler. Firma ile konuşmuştum bakalım ne olacak. Şu an için net birşey söyleyemiyorum.Takipteyiz :)

usahin

http://numato.com/fpga-boards/xilinx.html

Bu adresteki kartlarda akademik indirimim var, Elbert v2'yi 21 dolardan Mimas v2'yi 35 dolardan temin edebiliyorum.  Biraz daha bütçe dostu gibi FPGA hakkında fazla bilgim olmadığı için önerdiğim kartlar eğitim için uygun mu bilmiyorum yardımcı olmak istedim sadece :D

Farukc

Hocam bende hem eğitime katılmak hemde eğitimde kullanılacak kiti almak isterim. Eğitim nasıl olacakbiraz bilgi verirmisiniz?

Benide listeye eklerseniz sevinirim.

MrDarK

Alıntı yapılan: Farukc - 23 Temmuz 2015, 20:17:24
Hocam bende hem eğitime katılmak hemde eğitimde kullanılacak kiti almak isterim. Eğitim nasıl olacakbiraz bilgi verirmisiniz?

Benide listeye eklerseniz sevinirim.

Farukc selam;
Linkte eğitim hakkında ip uçları söz konusu. Bu başlık altında eğitim haricinde kalan kit temini için toplandık. Eğitim hakkında ilerleyen zamanlarda bir başlık açılıp bilgilendirme yapılacak. Adını listeye ekledim.

Link = https://www.picproje.org/index.php/topic,59454.msg460593.html#msg460593

MC_Skywalker

Digilent üzerinde +$10'a Basys 3'e kitli vivaldo desing suit lisansı kartın yanına eklenbiliyor.  bu adamlardan academic alabilirsek iyi olur.

MrDarK

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 24 Temmuz 2015, 09:55:00
Digilent üzerinde +$10'a Basys 3'e kitli vivaldo desing suit lisansı kartın yanına eklenbiliyor.  bu adamlardan academic alabilirsek iyi olur.

Çalışmalar sürüyor arkadaşlar, haftaya daha net bir tablo ortaya çıkar gibi görünüyor. Fiyatı yapabildiğimiz kadar aşağı çekmeye çalışıyoruz. Kit almak isteyenlerin sayısında artış bekliyorum :)

engerex

Kitte dahili programlayıcı mevcut mu yoksa harici bir programlayıcı gerekiyor mu?

memo333

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 24 Temmuz 2015, 09:55:00

benim akademik mailim var lazım olursa söyleyin.
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

MrDarK

1- MrDarK
2- XX_CİHAN_XX
3- yldzelektronik
4- faruk_ultras
5- MC_Skywalker
6- ayks
7- Farukc
8- skara1214
9-

Liste güncellenmiştir.

Emre005

Hocam eğitim için teşekkürler beni de eklerseniz sevinirim.