S7 1200 program?

Başlatan Andromeda, 05 Ağustos 2015, 09:59:22

Andromeda

Bundan bir ay  kadar önce  s71200 plc aldım programının s7 200 gibi ücretsiz olduğunu
zannederek! .. ..bu işe yarayan ücretsiz programlar var mı? satın alma dışında seçenekler...programlama işini
halledip alsaydım keşke...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

frederic

ekb diye başlayan bir ila programı var siemens için, onu indirip demo versiyonu full yapabilirsiniz.

Andromeda

Demo versiyonu ile neler yapabilirim,pc ile plc yi ethernet kablosu ile bağladıktan sonra ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor...
önce bunları halledip sonra full olaylarına gireyim diyorum...
sağolun...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Hadi

PLC alınca yanında key vermıyorlar mı?

neyse, bende "SIEMENS SIMATIC TIA Portal STEP 7 Pro 13.0" programı var istersen verebilirim. yanlız 7GB cıvarında.

frederic

Demo ile her özelliği kullanabilirsiniz, sadece 30 gün sonra demo versiyon iptal olup sizden lisans isteyecektir.

Hadi

Belki işine yarar

http://youtu.be/Zfsl5MwNTBo

Linkler videonun açıklama kısmındadır.

Andromeda

Alıntı yapılan: Hadi - 06 Ağustos 2015, 22:18:28

Belki işine yarar

http://youtu.be/Zfsl5MwNTBo

Linkler videonun açıklama kısmındadır.

teşekkürler fakat part4 sorunlu açılmıyor

Hadi

Alıntı yapılan: elek - 08 Ağustos 2015, 21:07:37
teşekkürler fakat part4 sorunlu açılmıyor

hocam mümkünse bir daha indir. belki indirirken sıkıntı olmus. eğer yıne sorun devam edıyorsa ben tekrar upload ederim. indirme upload dan daha kolay olduğu için tekrar indirin dedim yanlış anlama olmasın. :)

G-Kocak

Selamlar

Hocam ben mi göremedim yoksa rar dosyalarının şifrelerimi verilmemiş.

Hadi

Alıntı yapılan: G-Kocak - 09 Ağustos 2015, 00:02:58
Selamlar

Hocam ben mi göremedim yoksa rar dosyalarının şifrelerimi verilmemiş.

selam

hocam açıklamada Password:"www.wle.ir" diye yazıyor. :)

birde dosyaları cıkardıktan sonra sorunsuz diye extract oldu dıye yazarsanız sevınırım. 4. dosya da sorun var demişler de. bakalım sizde sorun cıkacak mı?

şimdiden teşekkürler.

G-Kocak

Hocam dosyaları sorunsuz olarak indirdim ve yüklemesini yaptım. Teşekkürler

Hadi

Alıntı yapılan: G-Kocak - 09 Ağustos 2015, 18:56:12
Hocam dosyaları sorunsuz olarak indirdim ve yüklemesini yaptım. Teşekkürler

Güle güle kullanın.

mesaj birleştirme:: 09 Ağustos 2015, 19:13:33

@elek  hocam dosyalarda sıkıntı yok, 4. dosya heralde indirirken sıkıntı yaşamiş.

Andromeda

Tamam oldu..key e  bakalım...

bbs2006

Programla operator panel ve scada programlamasi yapabiliyirmuyuz

Lütfi AYYILDIZ

Alıntı YapProgramla operator panel ve scada programlamasi yapabiliyirmuyuz
Sadece plc ye program yazılıyor. Scadası yok