St-Link/V2 Program

Başlatan 94onur94, 24 Ağustos 2015, 18:21:26

94onur94

Arkadaşlar STM32F407VG entegresini kullanarak bir kart yapacağım. Entegrenin USB üzerinden programlanması lazım bunun için kartın bir bölümüne ST-Link programlama devresini ekleyeceğim. Ancak takıldığım nokta ST-Link devresinde bulunan STM32F103 entegresinin içinde diğer STMleri programlamak için bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımı internette bulamadım. Bu yazılımı nasıl bulabilirim veya kullanıcı direk kartı bilgisayara bağlayıp ST-Link olamadan USB üzerinden kartı nasıl programlayabilir? Uart üzerinden programlamayı biliyorum ama boot pinlerinin değiştirilmemesi gerek o yüzden uart yöntemi olmaz. Şimdiden teşekkürler...

94onur94


muhittin_kaplan

usb üzerinden programlarsın (usb bootloader stm32)
www.ictr.club
www.muhittinkaplan.com

z

Bulamazsın çünkü Jtag yazılımını istiyorsun. ST ürün olarak yapmış.

Sen ne yapabilirsin? Kendin bir bootloaderını yazarsın. Ama JTAG bootladerın ötesinde debug işleri için de gerekli.

Kendin bootlader yazarsan bunu jtag ile çipe yüklersin bu program çalışınca da kendi programını bu bootlader ile usb den vs yüklersin.

Senin kart üzerine JTAG devresi koyman gerekmiyor. Jtag pinlerini kartın kenarına çıkart harici bir JTAG cihazı ile kartı programlarsın.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

X-Fi

Device Firmware Update denene bir olay var USB üzerinden güncelliyor kendi web sayfamda açıklamıştım. Söylediğiniz doğru bir çözüm olmaz vazgeçin.

Ayrıca internette aratırsanız BOOT pinlerini değiştirmeden kullanıcı programından DFU jump edip çalıştırma teknikleri var. 
http://www.coskunergan.com/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

cerdemir

Bootloader haricinde minik çakma stlink işe yarayabilir http://m.aliexpress.com/item/32343514985.html
-- cemal

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.