raspberry pi 2 ile hdmi olmadan tft ekran sürmek

Başlatan tekosis, 28 Ağustos 2015, 23:50:16

tekosis

bu konuda forumu araştırdım ama konu bana hala karanlık. raspberry pi 2 almayı düşünyorum ancak kafama takılan nokta bununla harici bir tft ekranı çalıştırmak mümkün mü? mevcut devrelerimde tft bir şekilde sürülüyor hallediyorum ama bu çalışma platformu bana çok uzak. bu konuyu halleden arkadaş var mı? bu arada az önce kitapyurdundan raspberry pi programlama kitabını sipariş ettim bakalım nasıl çıkacak.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

polleme

Crossover ile Linux altında Windows programları çalıştırılabiliyor ve Proteus desteği de var. Ama RPi için inceleme yapmadım, bir inceleyin isterseniz.

ahmet_zxc

üzerindeki soketlerden biri bu iş için kullanılıyor. raspi için üretilmiş ekranları kullanabiliyorsunuz.

polleme

Tft ekran çalıştırılır ama hangi arayüzle bağlamak istiyorsunuz? Piyasada RCA veya HDMI portlu ekranlar olduğu gibi seri arayüzlü (SPI gibi ) ekranlar da var. Çeşit çok fazla. Bir de istediğiniz ekran boyutu nedir?

tekosis

hocam şu an normalde kullandığımız sistemde 480x272 pixel 4.3" tft, stm32f407 ve ssd1963 tft driver mevcut. ancak ürünü genişletmek ve maliyeti azaltmak adına arayıştayız. aklıma gelen ve aslında üzerinde çalışmak istediğim ürün de raspberry pi2. bu nedenle işimi görebilecek sistem hangisi olur tam emin değilim ama tarama hızı yeterli gelirse SPI arayüzlü ekran kullanmak isterim. bu konuda tavsiyeleriniz ne olur?

aşağıda resimde işaretlediğim DSI slot için hangi tip bağlantıyı içeren tft kullanabilirim?

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

İsmailFatih

Şu videoda SPI ile seri haberleşen 7" tft'yi raspi 1e bağlamış. Aradığınız böyle birşey sanırım.
! No longer available
Unutmamak için bir yerlere not alın ! Bkz.http://www.ismailfatihiltar.com