Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Atollic True Studio

Başlatan yldzelektronik, 05 Ekim 2015, 10:29:44

yldzelektronik

Merhaba,

Aramızda Atollic True Studio kullanan var mı?

Memnun musunuz?Keil ile kıyaslama yapabilir misiniz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Mnemonic

ben kullanmak için çok uğraştım ama firmadan lisans talep etmeme ramen cevap gelmedi nede internette kürek bulabildim

muhittin_kaplan

eclipse tabanlı gcc kullanıyor.
(bir ara "toplu alım için maillleşmiştim". 115 pc için edu lisans istedik. sonra pahalı gelince coide yi kullanmaya başlamıştım.)

quarko

Ben bir süre kullanmıştım kod kısıtlamalı versiyonunu. Gayet güzeldi. GCC ile derliyor. 32KB a kadar ücretsiz derliyordu. Eclipse tabanlı olduğu için kullanımı gayet kolay ve estetiği güzel...Projenizi üretirken kullandığınız arm mcu ya göre peripheral library lerini de otomatik ekliyor. Lisans ücreti olarakta, keil ve iar dan daha uygundu. Ben gayet memnundum. Yeni versiyonunu web sitesinden ne zaman indirsem, TR distribütörleri benimle iletişime geçip bilgilendirme yaptılar. Eğer ARM mcu için bir lisans alacak olsaydım, ilk alacağım Atollic True Studio olurdu...
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

yldzelektronik

Keil projeleri de import edilebiliyor zannediyorum.Yanılıyor muyum?Keili doğrudan import edebilen bir ortam var mı?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muhittin_kaplan

emblocks yanlış hatırlamıyorsam  (şu an iş yerindeyim) keil,coide,mplabX projelerini import edebiliyor.
http://www.emblocks.org/web/features

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 05 Ekim 2015, 11:44:31
eclipse tabanlı gcc kullanıyor.
aman aman uzak durmak lazım o zaman,
eclipse ve java ikilisi öğh
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

muhittin_kaplan

bence başarılı. coide de eclipse+gcc (keil den başarı en azından)

yldzelektronik

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 05 Ekim 2015, 12:03:56
bence başarılı. coide de eclipse+gcc (keil den başarı en azından)

Nasıl başarılı mesela?Hiç kullanmadım coide.

Gökhan BEKEN

Kullanıp denemen lazım. Ben mesela coocox'u kullandım bir süre, ilk başlarda hoşuma gitse de, sonradan bu ne gıcık bir araç dedim. Hiç sevmedim.
Bir kere java altyapılı ise bir program ondan kurtulmanın yollarını bulmak lazım. Açılırken bi tripler bi tripler, açıldıktan sonra kasıla kasıla çalışır sanki paşam dünyayı kurtarıyor. Bellekte yaklaşık 1GB yer kaplar, sanki iş yapıyor. Sürekli sağ alt köşeden uyarı verir paşam, benimle oyna diye.
Oysa emblocks öyle mi, çat diye açılıyor, küt diye derliyor, tıpkı keil gibi... Hafızada çok az yer kaplıyor, ayrıca java alt yapılı olmadığı için performanslı çalışıyor.

Şimdi Muhittin hocam güzel diyor ben kötü diyorum, bize ne bakıyorsun, kur kendin karar ver.

yldzelektronik

Cocoox kurdum.Ancak debug vs yapmayı becerememiştim eskilerde.Ama eclipse idesi benim hoşuma gidiyor.En azından cocoox ve atolic hoşuma gitti.Fonksiyonların previewi falan çok hoşuma gitmişti.FOnksiyona dallanıp geri gelmeye gerek kalmıyor.

Ama evet cocooxun o tripleri konusunda sana katılıyorum.Atolic o kadar kötü değildi sanki.Emin değilim.Daha debug vs yapma fırsatım olmadı.

muhittin_kaplan

Emblocks derim.. Atolic deyince ben coide yi onerdim yoksa emblocks.

Gökhan BEKEN

Az önce boş zamanım oldu, coocox'u tekrar kurdum, "acaba düzelme var mı?" diye,
daha da kötü olmuş,
1-İndirmek için üyelik zorunluluğunu hala iptal etmemişler
2-kurulum yaparken dondu, görev yöneticisinden iptal edip, tekrar başlatınca kurabildim.
3-Project/new project yaptım, yine dondu.
4-Patron, coocox mu kuruyorsun, şu eclipce tabanlı dandik IDE değil mi o dedi.

:D rezillik valla

CoşkuN

Şu embedded'çıların çektiği rezillik nedir ya arkadaş. Webçiler, windows'çular, Linux'Çular felan son model IDE'lerle çalışırken biz hala nelerle uğraşıyoruz. Atmel Studio'ya bakayım dedim bir, Visual Studio tabanlı fena durmuyor. Diğer tarafta Keil felan hala 90'lar nostaljisi yaşatıyor bize

MrDarK

Yuh şu an gözlerime inanamıyorum, gökhan emblocks hakkında sonunda olumlu birşeyler yazmış :shock: :D

Emblocks candır, gerisi yalandır :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK