Penguin Board(yerli SBC)

Başlatan Gökhan BEKEN, 12 Ekim 2015, 02:32:39

Gökhan BEKEN

Minimum 2 ay sürermiş çıkması. Fiyat bilgisi yok. Pardus ARM ekibi çıkartmış.
Benim görüşlerim şu şekilde:
Kart çok büyük olmuş, mobil kullanım imkanı olmaz. Ne kadar akım çektiği belli değil(teknik bilgisi yok henüz) ama bence 1 amperi rahat sömürür.
1 adet sd kart ve 1 adet micro sd kart olması güzel, keşke ikiside micro olsaydı daha iyi olurdu, yer kaplamazdı.
Şahsen bu kadar kaba bir kart almazdım.
Umarım, teknik dökümanlarını güzel hazırlarlar, az akım çeker, çevre birimleri raspberry pi gibi verimsiz çalışmaz, uygulama örnekleri/kütüphane desteği verirler, ucuz olur, farklı kullanım alanlarına göre daha özellikli veya daha az elemanlı versiyonlar çıkartırlar.
Videoyu çeken sayın Muharrem Taç'a teşekkürler.
! No longer available

düzeltme: seriport için yazdığım bilgiler yanlıştı, sildim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

एक होना

seri port değil vga portu o gökhan.

Gökhan BEKEN

Pardon, özür dilerim yanlış anlamışım.

एक होना

Gökhan BEKEN

Linux çalışacak, mikro denetleyici ile yapmakta zorladığımız işleri linux sayesinde daha kolay halledebileceğiz, veya normal bir bilgisayar gibi kullanarak film izleme internette dolaşma aracı olarak kullanabileceğiz. Adı üsünde SBC(single board computer-tek kartlı bilgisayar).
Bu resimde de özellikleri var:

mesaj birleştirme:: 12 Ekim 2015, 03:05:10

Erdogan Bilgici:
Alıntı YapTabiki şunu söylemek gerekiyoki üstünde 5ay dır çok yoğun çalışıyoruz. Board Sıfırdan çizilmedi ve openhardware projesinden yararlandık ama çok oynama yapıldı. tüm komponentler Çin den geldi . Dizgisini İstanbulda yaptırdık.

एक होना

Fiyati uygun olursa iyi olur. Evdeki pc eskimisti.

engerex

Evet büyük. Yerli bir grup daha vardı ürünleri halen çıkacak. Bu saatten sonra çıkmaz.

memo333

olimex'in a20 boardunu biraz modifiye etmişler. vga eklenmiş lcd çıkışları fpcye alınmış.
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

engerex

Alıntı yapılan: memo333 - 12 Ekim 2015, 08:09:20
olimex'in a20 boardunu biraz modifiye etmişler. vga eklenmiş lcd çıkışları fpcye alınmış.
Aynen, zaten Olimex'te Open Hardware imiş.. Hatta VGA eklememişler Olimexlerde de var soket biçimi farklı. NANDda var. Daha çok kozmetik farklar, rötuşlar var. RAM 4GB diyor sanmam. Sitelerinde bilgi yok, reklam var, yarısı tamamlanmış. Tamam yaparsın ama "Türkiye'de doğdu, Türk ARGE/Mühendislik vs." dersen çok itici olur.

kimlenbu

fiyat konusunda uçmazlarsa destek olmak için almak isterim

memo333

Alıntı yapılan: engerex - 12 Ekim 2015, 09:42:50
Aynen, zaten Olimex'te Open Hardware imiş.. Hatta VGA eklememişler Olimexlerde de var soket biçimi farklı. NANDda var. Daha çok kozmetik farklar, rötuşlar var. RAM 4GB diyor sanmam. Sitelerinde bilgi yok, reklam var, yarısı tamamlanmış. Tamam yaparsın ama "Türkiye'de doğdu, Türk ARGE/Mühendislik vs." dersen çok itici olur.

a20lerle çok çok sınırlı çalıştım. enbüyük sorun kernel derleme vs. hiç kaynak yok. örneğin debian'ı nand'a "offical" olarak kuramıyorsun.. sırf bu konularda sağlam bir destek sağlayacaklarsa başımın üstünde yerleri var.

ANCAK, hem donanımı az çevir, hem yazılımı da kopyala yapıştır yaparlarsa, dediğinizde sonuna kadar haklısınız, bu "mühendislik" değil "dizgicilik" olur..
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

trgtylcnky

Ben sitelerini bulamıyorum fiyat bilgisi de yok nerede bulabiliriz?

ByTEK

bir yerden başlansın artık. Türkiye'de böyle projeler ve daha ilerisini görmek istiyoruz..

boreas

Daha cok yeni bir proje maker'a zor yetisti. Baslangic icin bence gayet iyi ama fiyat konusunda cok umutlu degilim hersey bulunsun diye optimal seviyeyi bence astilar. Ama dedigim gibi en azindan basladi

magnetron

birkaç yıl önce powarm diye bir proje vardı

o ne oldu ?