Python ile arayüz hazırlama

Başlatan baran123, 13 Ekim 2015, 21:56:05

baran123

Merhaba iyi akşamlar,

Python ile arayüz yaparken tkinter kullanıyorum fakat çok uğraştırıcı oluyor.Visual Studio daki gibi Bir form tasarımı yapabileceğim arayüz var mı ? Hatta VS da bu işi dediğim şekilde yapabilir miyim ?

Firzen

Sorunun cevabını vereyim evet arayüz yapabilirinsin PyQT ile. Ücretsiz ve tatlı bir yazılım.
Kararsız...

ohacagatay

ben de kivy 'i öneriyim gayet şirin ayrıca cross platform
Some people believe çiğ köfte is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that

muhittin_kaplan

Payton a bende gecis yapacagim. Ubuntu uzerinde yada herhangi linux distrosu uzerinde dosya okuyup chart felan cizdirecegim. Rs232 uzerinden bilgi alip gondermem lazim.

MCansız

Pyqt ve kivy raspberry pi de kullanılabilinirmi

makdeniz

Bende uzun zamandan beri Python ögrenmeye niyetlendim fakat şu eklentileri beni çok uğraştırdı zamanında vazgeçtim...

Öğrenebilmek adına ne yapılmalı ? Tavsiyeniz nedir ?
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

boreas

python xy kurdum. QT ile çalışmaya başlayacağım. QT develop ile tasarladığın formların ui dosyalarını kullanarak direk python'a adapte edebiliyorsun. Alternatif olarak delphi tarzı boa constructor var ama boa WX Window kullanıyor. Ve wxwindow'u pek beğenen yok.

muhittin_kaplan