Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

[Soru] Raspberry Mail server

Başlatan rck8942, 20 Ekim 2015, 20:29:05

rck8942

Burdaki linkteki Lazer yaziciyi aldim. Dell C1765NFW MFP Laser Printer  http://www.dell.com/support/home/de/de/dedhs1/product-support/product/dell-c1765nfw/manuals
Alirkenden su özelligin olmasini istedim "scan to ftp" "scan to folder". Yanliz Ayarlari yaptigimda bi türlü yapamadim. Arastirmalarim sonucu Yazicinin SSL Sifreli Email adreslerinden gönderemedigi ögrendim.

Benim soruma gelince Raspberry ile bir mail server ayarliyim diyorum. Bunun icin Domain veya dyndns almam gerekiyormu ? yoksa Mail server ayarlarini yaziciya vermem yetiyormu ?
Elektroniker für Betriebstechnik

ZZombie

Ofis içerisinde bunu yapacağınızı düşünürsek mail server ayarlaması sorun olacaktır. Zira DNS ve domain ayarlarını yapmanız gerek bulunduığunuz ağ içerisinde.
Bunun yerine Raspberry Pi ye bir FTP server kurarak taramaların buraya gelmesini sağlamanız çok daha iyi sonuç verecektir.

boreas

Mail server kurulumu kolaydır ama maillerini hiçbir yere teslim edemezsin. Sabit IP ve Revers IP alman lazım. Kimliğini belirten SSL/SSH tarzı sertifikalar vs. gerekiyor. Yoksa mail gönderiyorsun ama spam diye bile kabul görmüyor.
Topluluk grup hepsi gitti ...

rck8942

Cevaplar ıcın teşekkür ederdim. Aslında en bastakı sorumda hata yapmışım scan to ftp ve scan to email adress olacaktı. yoksa folder ile ftp aynı kapıya çıkıyor.
Elektroniker für Betriebstechnik