MAC de copy past için kalvyedeki control tuşuınu kullanmak

Başlatan z, 22 Ekim 2015, 04:01:30

z

MAC ve PC  kullanınca klavye kullanımında karışıklık oluyor.

Windowsda ctrl c ve ctrl v copy paste olarak kullanılıyor.

MAC de ise garip bir tuş (PC klavyedeki windows tuşu yani Control ve ALT tuşları arasındaki tuş) copy paste işleminde windowsdaki Control tuşu yerine kullanılıyor.

MAC de de ctrl c ctrl v olarak copy past yapmak mümkümü? Bu değişiklik nasıl yapılır?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

dhan000

kullandığınız sitemi bilmiyorum ama sistem tercihleri ->klavye kısmında niteleme tuşlatı var ordan commnd tuşunu atayabilirsiniz...

z

Mac miniyi güncel işletim sistemi ile kullanıyorum işletim fakat sisteminizin versiyonu ne adı ne derseniz bilmiyorum. Bu makineyi PC kadar tanımıyorum.
System Preferences'de klavyede bazı shortcuts ların tanımlandığı yeri buldum ama copy paste ile ilgili tanım göremedim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

dhan000

copy paste aramatan ziayde niteleme tuşları kısmında kontrol tuşu ve komut tuşunun yerini değiştirince istediginiz kombinasyonu elde edebilirsiniz.
yani kontrol tuşunun karşına komut tuşunu komut tuşunun karşına da kontrol tuşunu seçip tamama tıklamanız yeterli...

rck8942

Hocam Windows ta çalışan Keyboard remapper adlı programlar var klavyedeki tuşları ıstedıgınız gıbı ayarlıyorsunuz. Mac OS dada arayın.
Elektroniker für Betriebstechnik

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.