CSR 8645 Bluetooth module ile ses iletimi

Başlatan akrepefe007, 10 Kasım 2015, 16:35:34

akrepefe007

S.a arkadaşlar herkese kolay gelsin. Bende csr8645 alıcı/verici modulu var .alıcı kısmında sıkıntı yok alıcı olarak çalıştırdım fakat verici yapamadım modulü. bu konu hakkında yardım edebilcek var mı? Şimdiden teşekkürler.modul aşağıda. normal 3v3 ve gnd bağladıkmı çalışıyor anca ben ses iletimi yapmak istiyorum. bunun için yanılmıyorsam TX bacağını kullanıyorlarmış ama ben yapamadım.

Module:

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-CSR8645-4-0-Low-Power-Consumption-Bluetooth-Stereo-Audio-Module-Supports-APTx/32308087642.html?spm=2114.01020208.3.2.3lwKDT&ws_ab_test=searchweb201556_3_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

akrepefe007

Bluetooth modul kullanan ya da bu alanda çalışan yok mu?

ahmet_zxc

ses modülleri çift taraflı çalışması lazım..

sadece enerji besleyip hop ve mic takacaksın..

bu modülü kullanmadık.

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

akrepefe007

Katılıyorum ahmet bey ben de çift yönlü diye aldım. benim sorunum şu . 2 tane devre yaptım bu modul ile. 2 si de alıcı olarak çalışıyor. telefon ile bağlantı kurup 2 devreden de ses çıkışı aldım. ama ben bu 2 devreyi aynı anda çalıştırdığım zaman birbirleri ile neden bağlantı kurmuyorlar. telefon direk bağlandı . bunların da bağlanması gerekmez mi?

Alıntı YapAlacak olsam bunu alırdım
MrDark hocam onu da alırız mühim değil . neden alıcı olarak çalışıyor da verici olarak çalışmıyor ?verici olması için tx bacağına stabil 3v3 verin diye bir yerde okudum diye hatırlıyorum fakat denedim olmadı.

MrDarK

Bluetooth'da slave master olayını anlamamış olmanızdan ötürü bağlanmıyorlar,

Yani şöyle ki telefon master , bu devreler slave olarak programlanmış ise dediğiniz şey mümkün olmuyor, bunların AT komut seti ile konfigure edilip programlanabilenlerini bulabilirseniz dediğiniz mümkün olacaktır. Bu linkteki ürün konfigure edilemiyor anladığım kadarı ile

akrepefe007

yani anladığım kadarıyla bu modulü verici yapamıyoruz ... İlginiz için teşekkür ederim. dediğiniz modulleri alıp onları deneyeceğim. elimde bir de CSR 57E6 bt module var . Bu modul verici de alıcı da oluyor. Diğerini halledemezsem CSR57E6 ile devam ederim.

mesaj birleştirme:: 11 Kasım 2015, 13:41:39

MrDark sanırım söylemek istediğiniz bu moduldeli özellikti. Master ve Slave özelliği var bunda
http://www.aliexpress.com/item/100PCS-LOT-BC04-B-CSR-Bluetooth-module-free-shipping/1708195227.html?spm=2114.031010208.3.1.A1FSys&ws_ab_test=searchweb201556_3_79_78_77_92_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

sizin tavsiye ettiğiniz modul de receiver modul sanırım.?

MrDarK

Bu modülün standart bluetooth'dan farkı yok. Sen ses uygulaması yapıyorsun. Ses uygulamalarındaki paket alışverişleri farklı olacağına inanıyorum. Burada illaki sana ses modülünden paket gelir fakat gelen paketi nasıl açabilirsin bilemiyorum.

Verici alıcı yerine Master / Slave kelimelerini kullanmak daha doğru olacak. Modül eğer başka bir modüle kendi isteği ile bağlanma yetkisine sahipse o modül Master olarak konfigure edilir. Eğer kendi üzerine gelen bağlantı taleplerini inceleyerek karar verebilen bir modül olursa buda Slave olur. O şekilde değerlendirebilirsiniz.

Anladığım ve gördüğüm kadarı ile Master moda alınan gömülü ses çipleri yok. Bu tarz HC-05 entegreleri ile tersine mühendislik deneyebilirsin.