Raspberry Pi Zero Duyuruldu

Başlatan MrDarK, 26 Kasım 2015, 10:44:58

salih18200

Bazı SOC' lar içerisinde ana core harici realtime işlemler için kullanılabilecek extra core mevcut.
Bu ünite işletim sistemine paralel olarak bu gibi durumlar için kullanılabilir.

Aşağıdaki Texas' ın ürününde ismi PRU-ICSS olarak geçiyor.

http://www.ti.com/product/AM3359

Programmable Real-Time Unit Subsystem and
Industrial Communication Subsystem (PRU-ICSS)
Supports Protocols such as EtherCAT®,
PROFIBUS, PROFINET, EtherNet/IP™, and
More
Two Programmable Real-Time Units (PRUs)
32-Bit Load/Store RISC Processor Capable
of Running at 200 MHz
8KB of Instruction RAM With Single-Error
Detection (Parity)
8KB of Data RAM With Single-Error
Detection (Parity)
Single-Cycle 32-Bit Multiplier With 64-Bit
Accumulator
Enhanced GPIO Module Provides Shift-
In/Out Support and Parallel Latch on
External Signal
12KB of Shared RAM With Single-Error
Detection (Parity)
Three 120-Byte Register Banks Accessible by
Each PRU
Interrupt Controller Module (INTC) for Handling
System Input Events
Local Interconnect Bus for Connecting Internal
and External Masters to the Resources Inside the
PRU-ICSS
Peripherals Inside the PRU-ICSS:
One UART Port With Flow Control Pins,
Supports up to 12 Mbps
One Enhanced Capture (eCAP) Module
Two MII Ethernet Ports that Support
Industrial Ethernet, such as EtherCAT
One MDIO Port

desert

beaglebone'da kullanılıyor bu işlemci serisi

berat23

bence bu tartışmalar anlamsız, muhtemelen 8bit mcu'ların piyasadan silindiğini biz görmeyiz.

şöyle bakınca anlaşılabilir sanırım. 60lı yıllarda fezaya giden işlemci 8bitti ve devrinde zirvedeydi. gün bugün i7 çıktı diye 8 bitler yabana atılmadı. yani devrin en gelişmiş işlemcisi kullanılacak diye bir şart yok.

yani bundan 50 yıl sonra da her cihaz devasa ekranlı internete bağlı vs. olmayacak. illa ki birşeyleri açan kapayan basit cihazlar da olacak.

MrDarK

Evet arkadaşlar fiyatlar beklediğimiz gibi geldi :) Şaşırtmadı

Raspberry pi türkiye temsilcisi Samm firmasıRaspberry Pi Zero Set şeklinde 44TL+KDV = 51,92TL'ye vereceğini söylüyor. Hayırlısı

İlgililere duyrulur.

Lakin buna o parayı vereceğime biraz daha para koyup Model B alırdım. Zaten adam hiçbirşey koymamış 5$'a sadece chip ve mini usb konnektör alıyormuş gibi hissettim :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Niyazi_SARAL

Raspberry Pi Zero eksiklerini de düşürsek bazı eleştirilerde fiyatının zaten çok iyi olmadığı yönünde. Biz Banan Pi'i bu ara 75.- TL+KDV'ye satıyoruz. Ayrıca 200+ istenirse fiyatını US$ 20 düşürebiliriz. İstiyorsanız bir paket yapalım sizlere.

Bu arada aynı ürün grubu değil ama önümüzdeki ay Texas Instruments MSP430'da 39.- TL+ KDV fiyat çıkacağız. Benden duymuş olmayın. :)
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

MrDarK

Niyazi hocam çalışmalarınızı takip ediyoruz bu konudaki :) Nasıl bir paketten bahsediyoruz :)

Banana Pi inceleme
http://www.raspi.gen.tr/2014/11/04/banana-pi-incelemesi/

marecrisium

samm.com sitesinde önsiparişler açılmış. Tam da tahmin ettiğim gibi 5$lık bu kartın Türkiye satış fiyatı 50 TL'nin üzerinde 51,92 TL olarak belirlenmiş. Yurtdışından alsak daha ucuza elde edebileceğimize eminim. 5 dolar diye duyurulan bir kartı bu fiyata satmak ne iştir anlayamıyorum.

z

Katılıyorum.

Yurt dışından getirtmek için organizasyon yapacak çıkarsa ben de sipariş ederim.

50..60 TL vermek vs sorun değil. Eğer fiyatı ön plana çıkarılarak bir ürünün reklamı yapılıyorsa bu fiyata yakın bir fiyattan ürün alabilmemiz lazım.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

marecrisium

Şu anda tüm stoklar tükenmiş durumda yurtdışında alacak yer bulamadım ben. Organizasyon olursa bende alırım.

MrDarK

z

Bu reklam 5$ diye anons ediliyorsa bu son kullanıcı fiyatı olmalı. Üretici ve satıcı baştan kendi fiyatlarını belirleyecekti.

50 .. 60 TL 'ye satılıyorsa aldatmaca var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

rck8942

Almanyada ürün aldigim Saticida hdmi ve micro usb kablosu ile birlikte 14,95€. Isteyen olursa ordan toplu siparis alip sizlere gonderebilirim. Ama dediginiz gibi yine hesapli olmuyor.
Elektroniker für Betriebstechnik

sigmoid

@rck8942
Tek olarak raspberry pi zero nun Almanya fiyatı ne kadar

rck8942

Suanda ebayde bile en ucuzu 18€ dan basliyor.
Elektroniker für Betriebstechnik

X-Fi

Bu alet bizde neden 5$ 'a satılmıyor diye soranlara güzel bir cevap;

https://www.youtube.com/watch?v=xCsfhBMIyR0
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)