Raspberry Pi Zero Duyuruldu

Başlatan MrDarK, 26 Kasım 2015, 10:44:58

sigmoid

Arduino ile beraber kullanıldığında muhteşem projeler yapılabilinir. Arduino sensörlerden aldığı verilere göre motor röle vs kontrol eder. Raspberry pi ilede alınan veriler mysql servara kaydedilir ve internet üzerinden erişim ve kontrol amaçlı kullanılır. Benim en çok beğendiğim raspberry pi projesi ise interaktif reklam panosu. https://youtu.be/ZlqJk2TJIZY tren geldiğinde utrasonic sensör ile alğılananıp kızın saçları dalgalanıyor.

ground

Güzel marketing çalışması..

Bu sayede türkiye distribütörü senelerin reklamını 5$ lık aletle yaptı.

Helal olsun. Takdir ediyorum.

Umarım Raspberry cilere ürün en kısa zamanda gelir.
Vatanın milletin projeye ihtiyacı var. :)

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

elekTRofizikci

Dün bir eğitime katıldım. SAMM dan Ramazan Subaşı yaptı sunumu. Teknik Sohbetten de tanıdığımız bir arkadaştı. Birbirimizi ismen tanıyorduk ama ilk ddefa yüzyüze görüştük. Onlar da çok mahçup olduklarını söyledi. Ama fabrika kaynaklı sıkıntılar olduğunu söyledi. Bizlik bir şey yok dedi. Zaten bu işi sosyal sorumluluk çerçevesinde yaptıkalarını, internet sitesine girince gerçek ürün gam ının farklı olduğunu görebileceğimizi söyledi. Zero yu yakinen görme şansımız oldu. Zero, bir sistemi yapıp, bitirdikten sonra kendi kendine bırakacağınız zaman iyi. Normal raspery ni nsmd malzemelerle yapılmışı gibi düşünün. Herşeyin mini sini kullanmışlar. Ev de çalışmak isteyenler için bu masraflara ek olarak "dönüştürücü" masrafı da çıkıyor. Soketler de mini olduğu için standart malzemelerle kullanmak için dönüştürücü gerekiyor. Boyutun ve fiyatın PI 2 ye göre düşük olması dediğim gibi bitmiş projeler için iyi. Ama üzerinde çalışmak için çokda avantsaajlı gibi göremedim ben. Etkinlikle ilgili fotoğraflarım elektrofizikci facebook sayfamda. Merak edenler için. Ayrıca yakkında etkinliğin videosunu da yapabilirim... Kolay gelsin...  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470149546506632.1073741958.291475934373995&type=3
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com