Havye Tavsiyesi

Başlatan CoşkuN, 05 Eylül 2005, 11:55:21

CoşkuN

Arkadaşlar sizden bir havye tavsiyesi almak istiyorum.Nasıl birşey alayım ne marka olsun.Aldığım ucuz havyelerin 1-2 ay sonra bozulmasından bıktım.Artık şöyle iyi birşey alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum.Adam doğru söylemiş "ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye" .Artık paraya kıyacağız,tavsiyelerinizi bekliyorum.

cenkara

Weller al desem çok pahalı dersin tabiki zaten benim hayalimdede güzel bir weller havya var parayı bulunca bir tane alacağız.
Ama fiyatına göre çok memnun kalıp kullanabilceğin Karaköyde hemen her dükkanda bulabileceğin Solomon marka havye almanı tavsiye ederim.

hayalet34

weller marka ersa markaları öneririm ama biraz pahalıdır.
yani kalitelidir..
ben 6 senedir kullanıyorum...

otm

ersa analog60 tavsiye ederim ben 6 yıldır kullanıyorum banamısın demedi.ısı ayarlı ve son derece kaliteli.

engin_

Isı ayarlı bir havya gerçekten çok güzel olurdu ama baya bir pahalıdır sanırım

Ben de bir yıldan fazla  SOLOMON(ASTRON SR-965) kullanıyorum. Fiyatı uygun ve bence yeterince kaliteli

mustafacan

bende yaklaşık 8 yıldır solomon kullanıyorum bir sorun yok şimdilik.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

CoşkuN

Bu ısı ayarlı havyelerin özelliği ne?
Weller için pahalı demişsiniz ne kadardır tahminen? Artık gözden çıkarıcaz biraz parayı bir kere alalım tam alalım

mustafacan

bu işte yeniysen ve ciddi isen 100-140 dolara   böyle yada
400-500dolaraböyle bişi al derim
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

controller

bende weller veya ersa al derim. solomon da fena değildir.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

CoşkuN

Oooo bu resimdeki bizi aşar şu an için :)

birkan

Benim doğduğum yıllarda babam Almanyadan Weller 150 W tabanca havya getirtmiş 31 yaşındayım hala babamda bende kullanıyoruz. Dükkanda her gün sabahtan akşama kadar tamir yapılır.

hamit

en ucuzundan bir weller alın ve unutun arada bır uç değiştirirsınız okadar sezarın hakkı sezaraa demişlerrr çocuklarrr ......

CaFFeiNe

bendede 40W Solomon kalem havya var 6-7  senedir kullanıyom tık demedi 1kez uç değiştirdim tek derdim ısı ayarı olmadığı için lehimi fazla ısıtıyor lehim renk değiştiriyor lehim çürümesimi ne diyolar galiba

param olursa ilerde ısı ayarlı bir solomon almayı düşünüyom

Ersin

ben 8 yildir Weller TCP-S 50W  /  24V u kullaniyom hala tik yok.
O zamanlar fiyati 130 Alman Mark idi, bu sadece kalem kismi ayrica 50w/24v trafo alip kutu yaptim.

salim ALTIN

Merhaba.
2.el osiloskop başlığı altına da yazmıştım NER elektronik var menevşe handa. 1 katta.  xtronik diye bir markalı 24 volt ısı ayarlı göstergeli - göstergesiz havya setleri var. 100$ 125$ liste fiyatları var. Buradan iskonto yapıyorlar. Ben kullanıyorum, Tavsiye ederim.
Bir de tüyo; Eğer adresinizi Güneş beyden aldım , güneş önerdi derseniz iskonto değişir. Önce fiyatı sorun sonra beni güneş gönderdi daha düşük söylemişti filan diyebilirsiniz. Çünki çok fazla malzeme aldık ve aldırdık. Artık aldığımız en fazla iskontodan bizim gönderdiğimiz kişilere malzeme veriyorlar.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....