Xilinx Spartan-3E sorunu

Başlatan 94onur94, 04 Aralık 2015, 15:40:14

94onur94

Arkadaşlar elimde Xilinix Spartan-3E geliştirme kartı bulunmaktadır. Windows 8.1 yüklü bilgisayarda ISE Design Suite 14.7 IDE'si yüklüdür. Kartı bilgisayar takıp enerji verdiğimde aygıt yöneticisinde kart "Xilinx USB Cable" olarak görünüyor. Harici bir sürücü yüklemedim. Kart üzerinde ki J30 jumperı JTAG konumunda. Ancak son adım olan ISE iMPACT programında Initialize Chain dediğim zaman "WARNING:iMPACT:923 - Can not find cable, check cable setup !" hatası geliyor sanki program kartı görmüyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor? Bu arada kartın ddr voltaj regulatorü arızalı ram için 2.5V ve 1.25V üretmiyor. Teşekkürler...

Şuan 64bit sürümünü açarak test ettim kartı gördü Identify Succeeded yazı ancak uyarı olarak "ERROR:iMPACT - A problem may exist in the hardware configuration. Check that the cable, scan chain, and power connections are intact, that the specified scan chain configuration matches the actual hardware, and that the power supply is adequate and delivering the correct voltage." bunu verdi.

MC_Skywalker

Bazı geliştirme kartı üreticileri kendi özel yazılımları ile karta yükleme yapıyor.  kartınıznın web sitesini bir inceleyin.

Alıntı YapProgramming: JTAG programming via on-board USB2 port using the free Adept Software (version 2.0 or later)

94onur94

Malesef buda işe yaramadı program kartı görmüyor.

MC_Skywalker

kartınızın üretici adını ve modelini yazarsanız diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler

94onur94

Üretici: Digilent
Kart adı: Xilinx Spartan-3E

vitruvius

94onur94

Evet hepsini denedim zaten kablo sorunu çözüldü ama şimdi de bu sorun ortaya çıktı "ERROR:iMPACT - A problem may exist in the hardware configuration. Check that the cable, scan chain, and power connections are intact, that the specified scan chain configuration matches the actual hardware, and that the power supply is adequate and delivering the correct voltage."

alicavuslu

Nexsy 4 kartında benzer durum başıma gelmişti. Kartı görmesine rağmen programı yükleyemiyorduk. Sadece flashta olan kod çalışabiliyordu. Donanımsal sıkıntıyı halletmek gerekli gibi.

MC_Skywalker

Kartı programlama esnasında power düzgün geliyor değil mi?

Alıntı Yap
When the USB cable driver is successfully installed and the board is correctly connected to the PC, a green LED lights up, indicating a good connection

After successfully compiling an FPGA design using the Xilinx development software, the design can be downloaded using the iMPACT  programming software and the USB cable. To begin programming, connect the USB cable to the starter kit board and apply power to the board. Then, double-click Configure Device (iMPACT) from within Project

http://www.digilentinc.com/Data/Products/S3EBOARD/S3EStarter_ug230.pdf

94onur94

Yazdığım gibi ddr ramleri besleyen regülatör bozuk 1.25 ve 2.5 ramlere gitmiyor manuelden baktığım kadarıyla entegreyede bu voltajların gitmesi gerekiyormuş galiba programlanmamasının nedeni bu entegre bugün sipariş ettim 1 ay içinde değiştirip test edeceğim

Ersin

TI nin besleme entegresi olması gerekiyor.FPGA ve ram e bak ısınıyorlar mı , eğer ılık bile oluyorlarsa yanmış olma  ihtimali yuksek.