Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

STM32F030F4P6

Başlatan z, 07 Ocak 2016, 11:57:34

z

Havya ucuna taze lehim topu alıp, emaye teli bu topun içine soktuğunuzda emaye kolayca kavruluyor ve altından çıkan bakır tel lehimle kaplanıyor.

Bu incelikteki emaye teli rolelerden birisini sökerek elde ettim.

Bu arada, PCB yollarını nerden nasıl geçireyim diye kasan arkadaşlar, gördüğünüz gibi çok da sorun yok. Tabiki yolları riskli malzemelere yaklaştırmamak ve gereksiz yere uzatmamak kaydıyla.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ArifAhmet

Peki hocam bunu programlamak icin ornegin STM32F4 uzerindeki swd pinlerini kullanabilirmiyim yoksa sadece m0 tabanli bir board mi olmasi gerekiyor?  Yani mantiken baktigimizda projeyi olusturdugumda islemciyi secerken kendi yaptigim devredeki islemciyi secip sonra gelistirme kiti uzerindeki baglantiyi kesip swd pinlerini kendi kartima baglarsam calisir gibi duruyor.
Yaşasın Open Source!

JKramer

Disovery kit'lerinin hepsinde St-Link var, kullanabilirsiniz. STM32F4 Discovery için iki tane jumper'ı çıkarmanız yeterli.

Karamel

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 14 Ocak 2016, 14:21:29
Peki hocam bunu programlamak icin ornegin STM32F4 uzerindeki swd pinlerini kullanabilirmiyim yoksa sadece m0 tabanli bir board mi olmasi gerekiyor?  Yani mantiken baktigimizda projeyi olusturdugumda islemciyi secerken kendi yaptigim devredeki islemciyi secip sonra gelistirme kiti uzerindeki baglantiyi kesip swd pinlerini kendi kartima baglarsam calisir gibi duruyor.

hocam. ben gectigimiz yaz bunu yaptim. stm32f407 deney pcb si uzerindeki stlink ile programlayabiliyorsunuz ama firmwire i update etmis olmaniz gerekli. eski olursa. sorun olabilir.

benim 1.5 - 2 yillik elektronik maceralarimdan anladigim kadari ile st microelectronics en iyisini yapiyor. programlayicisi bedava ve hepsini programliyor. deney pcb si uzerinden geliyor. microcontroller i aliyoruz. yada deney pcb sini aliyoruz(ikiside ucuz). arm microcontroller lar zaten gunumuzun microcontroller dunyasinda zirvedeler. kolayca insanlari kendi urunlerine adapte edebiliyorlar.

programlayicisi 500 tl olan microcontrollerlarda var. ilk deneyleri yapabilmek icin. buna ihtiyac oldugundan. insan baslamaya korkuyor.  :-\

CoşkuN

Alıntı yapılan: Karamel - 14 Ocak 2016, 15:10:01
hocam. ben gectigimiz yaz bunu yaptim. stm32f407 deney pcb si uzerindeki stlink ile programlayabiliyorsunuz ama firmwire i update etmis olmaniz gerekli. eski olursa. sorun olabilir.

benim 1.5 - 2 yillik elektronik maceralarimdan anladigim kadari ile st microelectronics en iyisini yapiyor. programlayicisi bedava ve hepsini programliyor. deney pcb si uzerinden geliyor. microcontroller i aliyoruz. yada deney pcb sini aliyoruz(ikiside ucuz). arm microcontroller lar zaten gunumuzun microcontroller dunyasinda zirvedeler. kolayca insanlari kendi urunlerine adapte edebiliyorlar.

programlayicisi 500 tl olan microcontrollerlarda var. ilk deneyleri yapabilmek icin. buna ihtiyac oldugundan. insan baslamaya korkuyor.  :-\
Belli ki ST'de kafası pazarlamaya da basan birileri çalışıyor :)

z

cerdemir

Alıntı yapılan: z - 14 Ocak 2016, 17:15:46
http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=stlink+v2+mini&catId=&initiative_id=AS_20160114071353

Başka "STlink V2"lerle uğraşmayın.

http://youtu.be/2s8IQtxROwc

Benim f4disco bozulduktan sonra bu flash bellek benzeri stlink aldım. Başka bir problemi mini stlink ile ilgili zannedip orjinal stlink aldım. Bu minik olanın bir farkı var devreyi besleyebiliyor. Şu an para verdim kullanayım bari düşüncesiyle orjinal olanını kullanıyorum ama ben aralarında bariz bir fark göremedim.

Saygılar.
-- cemal

peko

@z

Hocam,

Emeklerinize ve paylaşımlarınıza sağlık..

Bu yaptığınız işler bütün bir çalışmanın parçaları ve sonunda birleştiği tek bir modül olacak mı ? Yoksa hepsi keyfiyen mi.?

Bir de; artık şöyle bir ürüne ihtiyacınız var gibi..  :)

https://shop.soloshot.com/

Malum kamerayı tutup evirip çevirmek aynı zamanda bir şeyler tarif ediyor olmak hayli zor görünüyor..

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

z

Ürün olarak hazırlıyorum.

z

STM32F030F4P6 işlemcili resimdeki yada benzeri karttan arıyorum. Çinden gelmesini bekleyemeyeceğim.

Türkiye'de satan yada elindekini satacak olan varmı?

ArifAhmet

Hocam alakasiz fakat su resimdeki kitin linkini atabilirmisiniz. Bende birsuredir boyle birsey ariyordum
Yaşasın Open Source!

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

MC_Skywalker

Elimde 2 tane kullanmadığım olması lazım eve geçtiğimde bakıp yazarım

ArifAhmet

2.sine ben talibim hocam
Yaşasın Open Source!

z

Ne oldu bakabildin mi?