Yapay Sinir Ağı Eğitim Veri Seti Oluşturmak

Başlatan alicavuslu, 09 Ocak 2016, 21:44:11

alicavuslu


alicavuslu


DEno_12

@alicavuslu hocam matematiksel modeli bilinen sistemde YSA'ya neden ihtiyaç duyulur?

alicavuslu

Bu uygulamalar için elbette YSA kullanmak lüks. Burdaki uygulamalar sadece fikir yürütmek amacı ile yapılan uygulamalar.

YSA tanımını şu şekilde yapar isek : "YSA, giriş ve çıkış arasındaki doğrusal olmayan karmaşık ilişkiyi etkili bir şekilde modelleyebilir ve verilerin desenlerini tanımada kullanılır." Buradan :

YSA'nın matematiksel modeli bilinen uygulamalar için kullanılması çok elzem bi durum olmadığı ortaya çıkacaktır. Fakat YSA ile bazen sisteminizde optimizasyona gidebilir ve işlem yükünü azaltabilirsiniz. Örneğin FIR filtre için bir uygulamada N adet örnek giriş kullanmanız gerekirken belkide bunu YSA ile N/3 giriş ile de yapabilirsiniz.


DEno_12Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.