Ynt: USB CDC sınıfı için EndPoint seçimi

Başlatan z, 04 Şubat 2016, 00:26:47

z

04 Şubat 2016, 00:26:47 Son düzenlenme: 04 Şubat 2016, 00:49:50 z
ST'nin USB CDC sınıfı için yazdığı örnek programı inceliyorum.

HID sınıfında Ep0 Rx ve EP0 TX control transfer için kullanılırken
Ep1 Rx ve Ep1 Tx de interrupt transfer için kullanılıyordu.

ST USB CDC örneğinde

EP0 ve EP1 den ayrı olarak EP2, EP3 de kullanılmış.

Fakat  EP2 Tx kullanıırken EP2 Rx disable edilmiş. (Tam tersi de olabilir şu an emin değilim)
Gene aynı şekilde EP3 Tx disable edilmiş ve EP3 Rx kullanılmış.

Halbuki mantığım, EP3 kullanmak yerine EP2 Rx ve EP2 TX kullanılabilir diyor.

ST nin neden böyle bir seçim yaptığı konusunda fikri olan varmı? Yoksa bu USB kanunlarının bir şartı mı?

mesaj birleştirme:: 04 Şubat 2016, 00:49:50

Bir iki dokumana da baktım. ST enginerler çakallık yapmış. End pointleri bol keseden kullanmış sonucuna vardım.

İyi ama neden?

Neyse programın tamamını inceleyince belki sebebi çıkar ortaya.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.