Image process

Başlatan z, 07 Şubat 2016, 14:59:18

z

@erhanmete

Elbette olabilir.

Videodaki gibi çip bazında programlayandan ziyade gruplanıp henüz kırılarak küçük kartlara ayrılmamış büyük PCB üzerindeki lehimli çipleri programlayan bir robot imalatçıların işine yarayabilir diye düşünüyorum.

@Mucit23

Bu projeye niyetlendiğimde gittigidiyorsa 9 küsür TL'ye sürücü buldum ve 5 tane aldım. Yıllardır kendi sürücülerimi yapıyorum ilk kez sürücü satın aldım. Zira bu fiyata sürücü yapmam imkansız.

Neyse sürücüler A4988.

Ciddi projeler için bu sürücüyü tavsiye etmem. Mesela bu robotu ticari anlamda üretmek istersem bu sürücüleri asla kullanmam.

Arayüzü delphi ile yazdım. Robotun kontrol ünitesi STM32F103C8 barındıran bir kart.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

DEno_12

@z Bülent Hocam A4988 sürücülerle son video daki hızın üstüne çıkabilirsiniz. Eğer iyi soğutuyorsanız akımı arttırmaktan korkmayın. Günümüzde ticari olarak üretilen ve satılan birçok 3d printer da bu sürücüler ekmek peynir gibi kullanılıyor. Yanında gelen mini soğutucuyu, çipe, üstünü ince zımparayla hafif zımparalayarak japon yapıştırıcısı ile yapıştırın. Üstüne de güzel bir fan ayarlarsanız tadından yenmez.