Ritimli korna bizde yapabilirmiyiz bundan

Başlatan eml581, 08 Şubat 2016, 03:23:29

emrecatal00

GPIO=0
ANSEL=0
cmcon=7
TRISIO=%000000

Öncelikle bu bilgileri girmelisiniz f84 deki gibi TRISB yok onun yerine TRISIO var , PORTA=0 yerine ise de GPIO=0 VAR gerisi malum zaten yakında korna için animasyon ekleyeceğim yine şimdiden kolay gelsin..

''HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL''

yolcu27

Arkadaşlar son durum nedir uğraşan oldu mu kodlarla .

yolcu27

bir şeyler yapmaya çalıştım fakat deneyemiyorum hangi kornalardan alıp denemek lazım acaba? motorsiklet kornaları ile olur mu?

bir de 12f675 kullanıyorum. melodi değişimi için bir buton yapmak istiyorum. mesela 5 nolu pin ile. bunu nasıl eklerim.

etiketler mesela ;   disko:    misket:   olduğunu varsayarsak bir buton ile bu geçişi nasıl sağlarım

emrecatal00

Alıntı yapılan: yolcu27 - 02 Mart 2016, 21:50:47
bir şeyler yapmaya çalıştım fakat deneyemiyorum hangi kornalardan alıp denemek lazım acaba? motorsiklet kornaları ile olur mu
Öncelikle kolay gelsin ben denerken salyangoz korna almıştım 1 kutu içerisinde 2 tane korna oluyor ikiside farklı tonlarda çalıyor ve arkasında ayar bölümünden de tonları ayarlanabiliyor 30 TL ye almıştım ben Tofaş reno için markası makoydu

"Hayat paylaşınca güzel "

emrecatal00

Alıntı yapılan: EnesYazıcı - 21 Şubat 2016, 02:11:33
Ben akuye ve kornalari takinca gene program duruyo gibi sadece tek korna surekli caliyo anlamadim niye
Darbeye karşı kapasitör eklemen lazım

13emre23

Alıntı yapılan: yolcu27 - 02 Mart 2016, 21:50:47
bir şeyler yapmaya çalıştım fakat deneyemiyorum hangi kornalardan alıp denemek lazım acaba? motorsiklet kornaları ile olur mu?

bir de 12f675 kullanıyorum. melodi değişimi için bir buton yapmak istiyorum. mesela 5 nolu pin ile. bunu nasıl eklerim.

etiketler mesela ;   disko:    misket:   olduğunu varsayarsak bir buton ile bu geçişi nasıl sağlarım

Hocam 12f675 kullanarak yaptığın kodu paylaşman mümkünmü acaba döngü değişimi için kullanılacak butonu tasarlayabilirim bende

eml581

Alıntı yapılan: emrecatal00 - 09 Mart 2016, 21:54:16
Darbeye karşı kapasitör eklemen lazım

Kornalara paralel dimi hocam ben role uclarina eklediydim oylede denemk lazim

ahmetmurat

Bende Merak Sardım Dostlar Alt Resimdeki Devre Gibi Sade bi Şekilde bizde baskı devre yapabiliriz bende ccs c programıyla uğraşıyorum :)

Enfalburak

Arkadaşlar bu kurmuş oldugunuz korna devresinin açık şeması ve kullandıgınız elemanları paylaşırmısınız yaklaşık 2 haftadır arıyorum dönem ödevimin yardımlarınızı bekliyorum