Win10 wifi problemi

Başlatan quarko, 09 Nisan 2016, 23:15:16

quarko

Merhabalar arkadaşlar,
Win7 den Win10 a geçtikten sonra sürekli wifi problemi yaşamaya başladım. Laptop umun modemle wifi bağlantısı sürekli kopuyor. Modemin internete bağlanmasında sıkıntı yok. Türk Telekom hipernet (24Mbit e kadar) kullanıyorum. Modemin markası ASUS DSL N16. Bu tür bir sorun yaşayan var mı acaba ?
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

Fgocmen

iki gün önce Win10 a geçtim wifi  veri transfer hızı 22Mbitten  3Mbit e kadar düştü Driverleri güncelledim düzeldi fakat her kapatıp açmamda aynı sorunla karşılastim geri win7 ye döndüm
YaFeS

quarko

Win10 aslında güzel. Bu wifi problemi olmasa idi, bende kalmak istiyorum. Ama bu gidişle win7 ye geri döneceğim galiba. Bazı günler hiçbir sıkıntı olmuyor ama bazen öyle can sıkıcı oluyor ki, 5dk da bir wifi bağlantısını tekrarlamak zorunda kalıyorum, maalesef.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

kayatech

Bu sorun bende de oldu. Modem 'in firmware 'i artık çıkmadığı için birşey yapamadım mecburen 40 TL ye AZTECH modem aldım. (kesinlikle tavsiye ederim) Artık kesilme yapmıyor.
Bence sizde modeme firmware güncellemesi deneyin.

quarko

Alıntı yapılan: kayatech - 10 Nisan 2016, 00:34:30
Bu sorun bende de oldu. Modem 'in firmware 'i artık çıkmadığı için birşey yapamadım mecburen 40 TL ye AZTECH modem aldım. (kesinlikle tavsiye ederim) Artık kesilme yapmıyor.
Bence sizde modeme firmware güncellemesi deneyin.

Şuan modem de en güncel firmware yüklü zaten. Bu problemin modemden kaynaklandığını düşünmüyorum. Win10 veya wifi driver larından kaynaklandığından düşünüyorum.

MC_Skywalker

sorun wifi adaptörünün driverinde benzer sorunları bende yaşıyorum.  hatta (DRIVER_BUFFER_STAC_OVERRUN)mavi ekran ile win10 göçtüğü odu. araştırdığımda wifi adaptörünün sürücüsünün çakıldığını buldum.

quarko

Wifi adaptörünün driverları da güncel görünüyor hocam. Aşağıdaki gibi bir seçenek var birde. Win10, güç yönetimine bağlı olarak wifi adaptörünü kapatıyor olabilir mi ?