vb ile pic ten veri alımı

Başlatan transistor, 26 Eylül 2005, 23:00:51

transistor

arkadaşlar merhaba takıldığım bir noktayı sormak istedim.
vbden pice a gönderdiğim zaman pic bana 1 kanaldaki sıcaklığı gönderecek bunun için sıcaklığın başına 1.kanaldan geldiğini belirtmek için datanın başına x ekleyip vbye gönderecek ve vb bu sıcaklığı 1. kanal için text1 e yazacak.
vbden pice b gönderdiğim zaman pic bana 2 kanaldaki sıcaklığı gönderecek bunun için sıcaklığın başına 2.kanaldan geldiğini belirtmek için datanın başına y ekleyip vbye gönderecek ve vb bu sıcaklığı 2. kanal için text2 ye yazacak.
ben bunu butonlarla yapıyorum.takıldığım husus form bu olayı benim müdahaleme gerek kalmadan picten veri geldikçe sürekli yapması ve güncellemesi.
yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
saygılarımla....
Herşey Vatan İçin.

mhk

Aslında bunu butonlarla yapıyorsan gerisi zor değil. İyi bir çözüm değil lakin işini görmesi gerekir. Timer kullan. İnterval değerini hıza göre ayarla. Timer için global bir değişken tanımla.(ayrı bir modülde Global say As Integer ) gibi
örn.  say gibi ve butonlarında Command1 ve Command2 olsun

Private Sub Timer1_Timer()
say=say+1
if say=1 then Command1_Click
if say=2 then Command2_Click:say=0
End Sub

Burda timer değerine göre command1 yada command2 butonu alt programına otomatik gidecektir. Kolay gelsin
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

transistor

sayın mhk,
bende timer kullanmayı başta denedim fakat ; Global say As Integer modülde tanımlamayı bilmediğim için takılmıştım. şimdi herşey yerine oturdu.
Private Sub Timer1_Timer()
say = MSComm1.Input
If Left(say, 1) = "A" Then Text1.Text = say
If Left(say, 1) = "B" Then Text2.Text = say
If Left(say, 1) = "C" Then Text3.Text = say
End Sub

ilginize teşekkür ederim.
saygılarımla....
Herşey Vatan İçin.