Raspberry pi ve ttl converter

Başlatan Sya, 10 Ağustos 2016, 10:28:15

Sya

Arkadaşlar merhaba,
Raspberry pi ile ttl converter aracılığı ile puttyle seri haberleşme yapmaya çalışıyordum fakat her seferinde putty siyah ekran veriyor veri akışı olmuyordu. Converter değiştirdim sd cart içindeki işletim sistemini  değiştirdim internetten gördüğüm bir çok şeyi denedim ama yok hala siyah ekran.. Tavsiye verebilecek olan varsa sevinirim.

Tagli

RPi üzerinde ne kullanıyorsun? Ben olsam iki tarafta da TX ve RX'i birbirine fiziksel olarak bağlayarak test yapardım ve yazdıklarımın gelip gelmediğine bakardım. Böylece sorunun hangi cihazdan kaynaklandığını anlaman kolaylaşır.

Ayrıca bir lojik analizör ile araya girip ne olup bittiğine bakmak en iyi yol.
Gökçe Tağlıoğlu

Sya

Sd kartta Raspbian var

Alıntı yapılan: Tagli - 10 Ağustos 2016, 11:45:32
Ben olsam iki tarafta da TX ve RX'i birbirine fiziksel olarak bağlayarak test yapardım ve yazdıklarımın gelip gelmediğine bakardım. Böylece sorunun hangi cihazdan kaynaklandığını anlaman kolaylaşır.

Bu cümleyi tam anlayamadım rpi ile ttl in tx ve rx lerini birbirine mi bağlayayım ? Peki daha sonra testi nasıl yapıcam? Analyzerım yok.

Sya

Rpi deki act ledi çok istikrarsız yanıp sönüyor acaba sd kart da bir sıkıntı olabilir mi? Onun dışında ttl deki tx ledi çalışıyor fakat rx ledinde tık yok.