10 dolara full sürüm texas code composer studio

Başlatan czorgormez, 18 Eylül 2016, 03:39:17

czorgormez

texas bir kampanya yapmış ekteki board'u alırsanız full sürüm node locked code composer studio (normalde 450 dolara satılıyor) beraber olarak ücretsiz geliyor. ayrıca satın alacağınız kitin
kargosu da ücretsiz (türkiyeye gönderim var)

https://store.ti.com/MSP432P401R-LaunchPad-Development-Kit-with-Code-Composer-Studio-Promotion-P51093.aspx

canbulut

mufitsozen

dahada onemli bir soru, bunu 10 dolara alirsam vede ogrenirsem cebime kac lira girer?
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

czorgormez

code composer studio texas instruments firmasının tüm chipleri için derleyici ve geliştirme ortamı. texas ın hem arm m3-m4 hem de kendi msp serisi işlemcileri var.

cebinize kaç para gireceği karmaşık bir fonksiyon ve bunun cevabını ben veremem. code composer studio yazılımının da herhangi bir gelir garantisi verdiğini hiç sanmıyorum. bu durumda satın almamanız daha doğru olur.

muhendisbey

48MHz Cortex M4F serisi ARM işlemci
temel kullanım yeri hızlı analog örnekleme gereken ve  düşük güç tüketimi olan yerler. Örneğin kumanda.
Pin sayısı bence fena değil. Energy trace'i denemek lazım nasıl ölçüyor ne yapıyor bakmak gerek.
Code Composer Studio ise texas instruments işlemcilerini isterseniz programlayabileceğiniz bir ide. Aynı Keil ve Iar gibi. Normalde bu yazılımlar gibi ücretli ancak bu kartı alırsanız tek bir bilgisayar için lisansı (bilgisayar değişirse lisans gider, bilgisayara özel lisans) ücretsiz veriyorlar.

@mufitsozen
Öğrenirseniz yapacağınız işe göre para alırsınız.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mufitsozen

Alıntı yapılan: muhendisbey - 18 Eylül 2016, 22:12:24
48MHz Cortex M4F serisi ARM işlemci
temel kullanım yeri hızlı analog örnekleme gereken ve  düşük güç tüketimi olan yerler. Örneğin kumanda.
Pin sayısı bence fena değil. Energy trace'i denemek lazım nasıl ölçüyor ne yapıyor bakmak gerek.
Code Composer Studio ise texas instruments işlemcilerini isterseniz programlayabileceğiniz bir ide. Aynı Keil ve Iar gibi. Normalde bu yazılımlar gibi ücretli ancak bu kartı alırsanız tek bir bilgisayar için lisansı (bilgisayar değişirse lisans gider, bilgisayara özel lisans) ücretsiz veriyorlar.

@mufitsozen
Öğrenirseniz yapacağınız işe göre para alırsınız.
100 de bin katiliyorum!

Erhan YILMAZ

Kit sizin olsun ben ccs lisansı için bile alırım. Sanki atla deve! Ti'ın her telden mcu'su var. Eğer bir hinlik yoksa çok güzel bir kampanya. Banka kartı ile alamadım alan birisi varsa benim içinde alırsa bir tane sevinirim.

mufitsozen

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 19 Eylül 2016, 00:14:37
Kit sizin olsun ben ccs lisansı için bile alırım. Sanki atla deve! Ti'ın her telden mcu'su var. Eğer bir hinlik yoksa çok güzel bir kampanya. Banka kartı ile alamadım alan birisi varsa benim içinde alırsa bir tane sevinirim.

TI TR ofisinden Yunus Karaborek'i arayip mufit hocam yardimci olabileceginizi soyledi deyiver, belki hediye bile ederler  :P

Erhan YILMAZ

Dahilisi varsa direk arıyayım hocam denemekten zarar gelmez :D Geçen direk mail attım silabsa http://www.silabs.com/products/wireless/Pages/thunderboard-react-derby-car-kit.aspx bu kit için. Çalışanllardan biri Türk müş kendisine gelen numuneyi hediye etti. :D

ecunnu

Merhabalar benden 7 dolar shipping istiyor yanlis birsey mi yapiyorum acaba? Birde bu CCS yi format attiktan sonra tekrar yukliyebiliyormuyuz?

muhendisbey

Alıntı yapılan: ecunnu - 19 Eylül 2016, 22:18:43
Merhabalar benden 7 dolar shipping istiyor yanlis birsey mi yapiyorum acaba? Birde bu CCS yi format attiktan sonra tekrar yukliyebiliyormuyuz?
aynı bilgisayara yükleyebilirsin sadece. Lisans bu şekilde. 7 dolar istemedi benden.

mesaj birleştirme:: 19 Eylül 2016, 22:36:18

Bugün denedim istedi. Kampanya bitmiş galiba.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ecunnu

Merhabalar peki bu derleyici ile texas instruments in butun islemcilerini programlayabiliyormuyuz? Ornegin c2000 serisi gibi?

yasin_arsln

Alıntı yapılan: muhendisbey - 19 Eylül 2016, 22:34:25
aynı bilgisayara yükleyebilirsin sadece. Lisans bu şekilde. 7 dolar istemedi benden.

mesaj birleştirme:: Eylül 19, 2016, 22:36:18

Bugün denedim istedi. Kampanya bitmiş galiba.
Hocam merhaba,
Bu kitlerin faturası oluyor mu acaba? Bilginiz varmı?

engerex

Alıntı yapılan: yasin_arsln - 20 Eylül 2016, 10:50:17
Hocam merhaba,
Bu kitlerin faturası oluyor mu acaba? Bilginiz varmı?
Bu tür firmalardan bedelsiz ürün alsan bile fatura gönderirler.

yasin_arsln

Alıntı yapılan: engerex - 20 Eylül 2016, 11:24:36
Bu tür firmalardan bedelsiz ürün alsan bile fatura gönderirler.
Eyvallah bilgi için teşekkür ederim.