Android tabletler içindeki devreleri üreten firmalar?

Başlatan mir_as82, 05 Ekim 2016, 14:12:29

mir_as82

Amacım şu: Android tablet içinde kullanılan devreleri/devreyi satın alıp burada birleştirip kasaya monte edip daha sonra proje yapıp satmak. Bu konuda ne tavsiye edersiniz? Nelere dikkat etmeliyim?
Hangi işlemcileri tercih etmeliyim?
Hangi marka RAM?
Görüntü kalitesi için hangi marka video card olsa iyi olur?
Donanımda dikkat etmem gereken bileşenler, markalar neler olmalı?

Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurum.

aspcibertan

OEM tablet al, plastik kasasını çıkarıp kutu içine koy, Çin'den getirip Türkiye'de yapanlar var.

skara1214

burada enerji işini nasıl hallediyorsunuz? yani içinde pil varsa 7/24 voltajda tehlikeli olmazmı?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

aspcibertan

skara1214

bu ne kadar güvenli? bir tablet  pilini hergün akşam şarj edip sabahta şarjdan çıkarıp kullanmaya ne kadar dayanır. Benim bu tabletlerdeki tek çekincem bu. Pili söküp enerji varsa çalış yoksa çalışma tarzı bir yaklaşım daha iyi gibi
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

LukeSkywalker

Pili söküp gerekli yere gerekli voltaj ve akimi saglarsaniz calisirsiniz.

muhendisbey

Tabletlerin çoğunda GPU ve CPU tek bir entegre altındadır. Atıyorum 1GHz Mali400 GPU gibi...
Hangi işlemci derseniz, yapacağınız işe, bütçenize göre değişir. Qualcomm Snapdragon kullanadabilirsiniz mediatek de allwinner'da... Hitabet tamamen farklı. Seçtiğiniz işlemciye göre RAM şekillenir zaten. Belki harici ram kullanmanız bile gerekmez.

Bu iş eğer ürün birebir kopyalanacaksa mantıklı değil. Çin de üretilenden daha ucuz olmaz, artı bazı tasarımlarda hassas davranmak gerekli, veri yolu uzunlukları eşit tutulup girişim olayı için ekranlama gerekli. Yani birçok deneme yapmanız gerekli. İlk yaptığınızda 700MHz'i geçemezken revizyonlarla 1GHz'i bulabilirsiniz. Ama sağlam bir bütçe lazım. Birçok eleman elle lehimlenemeyecek, dizgi makinesinde dizdireceksiniz. En az 4 katman pcb tasarlayacaksınız. IR lehimleyici gerekebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mir_as82

Hocam sistemde ses ve görüntü trafiği çok olabilir, network işlemleri çok olabilir( paket gönderme paket alma gibi). Bu işlemler için önerebileceğiniz uygun bir Android sistemlerde kullanılabilecek CPU
Aslında HD videoyu iyi oynatabilecek özellikte bir CPU olmalı. Bunun için CPU ve GPU su ayrı olan bir sistem mi araştırmalıyım?

aspcibertan

O zaman da sürekli besleme yöntemi kullanılır, eğer elektriğin kesilmesi ürün için sorun değilse pil devreden çıkarılabilir.

Tablette HD video izleyip karşılaştırdınız mı hiç? Neden HD olmalı yani bu sorunun cevabı varsa ürün şekillendirilebilir.

mir_as82

Yok hocam tablette hiç HD video izleyip karşılaştırmadım. Sadece HD video olsa daha iyi olur sanki. HD video olmasının nedeni sadece görsellik. Müşteri kaliteli görüntü görsün. Aklınızda uygun bir işlemci modeli veya android board var mı?10 inc gibi bir ekranı sürebilecek özellikte bir board lazım. 1200x800 veya 1366x768 gibi bir çözünürlük olsa iyi olur.

engerex

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadım.
CPU ve GPU ayrı yonga olarak satılan ürün bulamasın.
Alacağınız tüm tabletler HD video oynatacaktır. Görüntü kalitesi istiyorsanız IPS ekran.
Kullanıcı kitlesi kim olacak? Atölye gibi ortamlarda eldivenle kullanılacaksa her kapasitif ekran işinizi görmez.
İşletim sistemi Android/Windows önemli mi?
Tabletlerin çoğunda ethernet bağlantıs yok. Wifi yetmiyorsa Usb adaptör ile çevirmen gerekli.
Bu tür ürünlerde bir kaç adet com port olsun istenir. Normalde tabletlerde yok. Usb ile dönüştürmen gerekli.
Bütçe ne kadar?
......

mir_as82

Alıntı yapılan: engerex - 06 Ekim 2016, 11:09:30
Kullanıcı kitlesi kim olacak? Atölye gibi ortamlarda eldivenle kullanılacaksa her kapasitif ekran işinizi görmez.
Cevap: Kullanıcı kitlesi ofis çalışanları ve ev halkı olacak.

İşletim sistemi Android/Windows önemli mi?
Cevap: İşletim sistemi Android olması gerekiyor.

Bütçe ne kadar?
Cevap: Ekran + board fiyatı 80-100 dolara kadar çıkabilir.

engerex

Peki neden ekranı ayrı board ayrı alıyorsunuz. Bir kasanın içine sadecw ekran gözükecek şekilde komple tableti yerleştirin.
Intel işlemcili alırsanız windows, android ve linuxta kullanabilirsiniz.

http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_154811.html?wid=4

muhendisbey

Raspberry olur. 1080p goruntusu var. Ordroid olur cubieboard olur orange pi olur banana pi olur....
Yapacagin ise gore en ust bersiyonu da alabilursin orta seviyesini de. Bana gore boyle birseye bir de ekran takmakla ugrasma tablet al onda degisiklik yap. Yok tablet yapacaksan da tablet al sok tersine muhedislik yap.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mir_as82

Hocam 60-80 dolar arasında tablet var mı?
Peki aklıma birşey takıldı. Ben tabletin board unu alınca bana bu tabletin driver lerinide veriyorlar mı?
Demek istediğim şu: tabletin board unu alırsam ekranını ayrı alırsam pilini ayrı alırsam, sistemi ayağa kaldıracak yazılımları(kernel driverları) board u aldığım yer sağlar mı? Ayrıca sistemde hiç uygulama olmadan kaldırmak istiyorum, tüm uygulamaları kendim yazacağım. Bunu yapacak olan frameworkü de board ı yapan firma mı tedarik ediyor bana?