Nixie Saat/Gösterge Yapıyoruz

Başlatan FxDev, 13 Ekim 2016, 19:12:30

muhittin_kaplan

neon olur oraya, led sırıtır.

Cemre.

FxDev

Neon olabilir aslında kontrol kalemlerinden.

IC2: MC34063AD
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

overlok

Zamanında nixie bulamayınca nixie'linin yerine netten tek displayli saat devresi bulup kol saati yapmıştım. Saat ve dakikaların onlar ve birler basamakları birer saniye ararlıklarla yanıp sönüp 3 saniye bekleyip tekrar baştan başlıyor yanmaya. Kenarda ise yanan rakamların hangi dakika ve saate ait olduğunu belirten ledler yanıyordu bendeki devrede.

Bi arada VFD tüplerde görsel olarak güzeller.

Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

mehmet

Q2 de sıkıntı yok sanırım?
BSS131 mi hala?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

kantirici

Buda farklı bir tarz. Aynısından termometrede yapılabilir.

MC_Skywalker

FxDev

@MC_Skywalker: Şimdi sana sorucaktım geldi mi diye, benimki de PTT'de bekliyor, canı sıkıldığında gelir herhalde :)
Ürünlerin sıfır olması güzel bir şey ben de PCB'de finale yaklaşıyorum. Kaldı 21 bağlantı.

Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

MC_Skywalker

lm8361 li tasarımdan vazgeçtim gören istemeye başladı. 

DS1370 vc PIC'le birşeyler yapacağım.  DS1307 hiç kullanmadım, daha doğrusu saat yapmadım. pbp bile birine danışayım.

emrah

hocam tam malzeme listesini verseydiniz de olmadı bizde kendimiz pcb tasarımımızı yapardık. stm için de kod verecektiniz sanırım anlatımlı olarak ?

MC_Skywalker

@FxDev hangi CAD ile çiziyorsunuz Nixie kılıfı içindemiyidi yoksa sizmi çizdiniz.

FxDev

@emrah: Devre çok basit bir devre zaten, proje ortaya çıkınca hepsi vereceğim çizimi bir bitireyim.

@MC_Skywalker: Gözünü sevdiğim eagle ile çiziyorum hem de öğrenci versiyonu ile. Russion Nixie Tube LBR diye arattım hemen çıktı zaten kütüphane.

MC_Skywalker

Proteus'un tembelliğine alıştığım için

FxDev

Herkesin kendi yogurt yegisi :)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FxDev

Ve çizim bitti. Son kontroller sonrası PCBway yolcusu kalmasın.

Kendime not: Bir daha bu kadar küçük alana PCB çizme!