fakir blender

Başlatan maodon, 14 Ekim 2016, 12:46:40

maodon

blender çalışmıyordu  dc 230 volt motoru vardı motoru kontrol ettım saglam devresını kontrol ettim saglam bişe yok gibi köprü  diyot yanık direnç tipi bobin ler ikiside patlamış  anahtar saglam  anahtar iki devir için konmuş düşük devir yarım dalga  yuksek devir köprü diyotla saglanmış motorun güçü 550 watt  diyot ve köprü diyot  2 amperlik  bütün yanık malzemeyi soktum 3 amperlik diyot bagladım çalıştı dayanırmı  diyot 1N5408 - 1000V 3A fakir alman malımı tasviyelerinizi beklıyom

mert3162

Çalıştıysa diyotu büyük amperli takman sorun değil.Sigortayı yinede kontrol et derim.Eğer gerekiyorsa sigortanın değerini biraz düşürebilirsin devre yanıyorsa ve sigorta atmıyorsa bir sorun var demektir.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

Salih

yanık olanlardan biri termik kontak olabilir. Yenisini takarsan aşırı ısı koruması olur.Yoksa ısı koruması olmaz. Bunu göz önünde bulundur derim.

maodon

termik eleman yok devrede cam sigortaya tel bagladım yeni alınca degişicem .direk 220 v ac baglamak sakat iş gibi geldi bana şimdi devrede diyot anahtar (TEK DEVİRDE) ve cam sigorta  blender çalıştı fakat( çorbada denendi ) devrenin koruması eksık köprü diyot baglasam motorun voltajını aşıp yakar. motor 230 volt DC yazıyor üstünde