TEK FAZLI ŞEBEKE ANALİZÖRLÜ AKILLI PRİZ PROJESİ

Başlatan seyityildirim, 06 Kasım 2016, 00:58:39

FxDev

Programlama olayi uart ttl uzerinden. Bende usb uart cevirici var o yuzden o sekilde almama gerek yok. Bir de kitin oturacagi pcbden de siparis verdim. Delikli pertinaksa ayni devreyi toplayacagim.

Ama sen kit seklinde alsan daha hizli ilerlersin.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Cemre.

Gelistirme için sizin ürün daha elverişli. Nihai ürüne geçişte tek kart pcb tasarlayacaksınız muhtemelen. Bu durumda da sadece modül kılıfını pcb.ye eklersiniz. Programlama için Uart arabirimi kullanılıyor yanlış bilmiyorsam. Dışarıya 4 pin çıktınızmı tamamdır.
Tabi bu söylediklerim Esp32'yi programlayıp istediğinizi yaptırabildiğiniz durumda geçerli.
Dokunmatik özelliğini kullanabilmek de güzel sonuçlar çıkartır eminim. Espressif sitesinde bayağı döküman mevcut, olmaz diye birşey yok yani.

LukeSkywalker

JOKERAS

Kapasitif Trafosuz beslemeyi neden yarım dalga yapıyoruz?
Köprü Diyot koyup Tam dalga yapılsa daha iyi olmazmı?

Zoroaster

Şebeke nötürü ile devre Gnd'si arasında potansiyel farkı olsa da benim uygulamamda sorun olmaz diyorsan yaparsın tabiki.
Seytan deliginden kacti.

MC_Skywalker

trafosuz besleme ve şebek ölçümüne benim gibi fransız olanlara konuyu bir nebze olsun anlamak için Atmel'in apn si http://www.atmel.com/Images/Atmel-2566-Single-Phase-Power-Energy-Meter-with-Tamper-Detection_Ap-Notes_AVR465.pdf

Cemre.

@MC_Skywalker hocamın paylaştığı dökümanda 2.2.3 Source of Noise başlığının çok önemli olduğunu düşünüyorum.
Tam olarak burada yapılacak uygulamaya uyarı niteliğinde.

seyityildirim

@Cemre. hocam bahsettiğiniz yeri okudum. şu cümle geçiyor

Alıntı Yap"It is recommended to use star topology in ground connections. "

Star topology ne ola ki ? :)

Cemre.

tekosis

üstatlar çok güzel bir yazı olacak. takipteyim. bundan sonra yapacağım bir projeyi mümkünse esp32 üzerine kurmak isterim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

seyityildirim

üstatlar windows kullanıp da Esp IDF yüklemeye çalışan oldu mu ? veya Ardunio IDE ye entegre edebilen ?

yldzelektronik

En son baktığımda Esp32 için ble ve wifi stackleri bitmemişti. Hatta hazırda şuan ble stack yok.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

muuzoo

Alakasız olabilir ama içindeki işlemci çekirdekleri Cadence firmasının özelleştirilebilir IP'lerinden imiş. Cadence firmasını daha çok Allegro ile duymuş olabilirsiniz. Mera edenler için işlemcinin detayları

http://ip.cadence.com/ipportfolio/tensilica-ip/xtensa-customizable
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

FxDev

@seyityildirim varistör ile ilgili bir videom vardı zamanında. Testi aşağıda görebilirsin, ne kadar geç tepki verdiğini de. Bu yüzden gas discharge tübün yeri ayrıdır.

www.youtube.com/watch?v=lhzTTe6VEuI

Dip not: Youtube eklentisi arızalı sanırım.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

seyityildirim