Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Dokunmatik ekran ile kontrok

Başlatan yolcu27, 01 Aralık 2016, 21:51:18

yolcu27

Elimde nextion dokunmatik ekran var. Uzerinde 5v gnd rx tx bacakları mevcut. Sanırım nextion editör ile seri iletişim kullanarak tasarımı ekrana atıyoruz.  Daha sonra da pic ile iletişimi rx tx üzerinden usart ile yapıyoruz.
Daha önce Bluetooth ile iletişimde usart rx tx i kullandım. Kesme ile gelen data ne ise ona Gore pic e işlem yaptırdım. Gonderecegim datayi android uygulaması ile belirliyordum. Burada da aynı verileri ekran ile iletişimi saglayarak göndermek istiyorum. Pic tarafında bir değişiklik yapmak gerekir mi acaba. 9600 baudrate ile iletişim sağlayıp veriyi göndermek istiyorum dokunmatik ekrandan. .
Merak ettiğim nokta farklı bir yöntemi var mı acaba yoksa Bluetooth daki gibi mi yapmam gerekiyor. İkisinde de rx tx kullanılıyor . Henuz deneme yapmadım şuan fikrimi bir beyan edeyim dedim belki yanlış dusunuyor olabilirim

kenan_re

Buradaki resimde bağlantı örneği var.

eeburakdemir

Herhangi birşey yapmanıza gerek yok. Ekran TTL haberleşiyor Bu ekranı kullanıyorum hatta çok da severim kullanışlı ama gelişime devam edilecek bir editöre sahip. Bol bol sprintf kullanacaksınız :D Tavsiyem komut setine bakmanız ve komut nasıl gönderilir , string , değer vs bunlar nasıl bir yapıyla ekrana gönderiliyor bunları iyice bir bakın derim.
Asla pes etme...