Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

çeviri

Başlatan OG, 08 Aralık 2016, 00:28:00

OG

If the Automatic Packet Handler is disabled, the entire desired packet structure should be loaded into
FIFO memory; no other fields (such as Preamble or Sync word are automatically added to the bytes stored in FIFO
memory).

Automatic Packet Handler disable edilince ne oluyormuş, tüm paket yüklenmesi gerek bu tamam,.
data da diğer başka yerlerde bir anlam çakışması var.

konuya bu alttaki cümle sizce nasıl bir anlam eklemiş.
no other fields (such as Preamble or Sync word are automatically added to the bytes stored in FIFO
memory).
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

apsis

Hocam Translate 'ı denediniz mi? Yenilenmiş hali güzel çeviri yapıyor :)
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

polleme

Eğer Automatic Packet Handler özelliği pasif edilirse, diğer alanlar değil, sadece istenilen paket yapısı FIFO'ya yüklenmelidir (Preamble veya Sync gibi alanlar FIFO'ya otomatik eklenir)

OG

Tagli

Ben tam tersini anladım.

Eğer Automatic Packet Handler özelliği kapatılırsa, tüm paket yapısının FIFO (ilk giren ilk çıkar) tamponuna yüklenmesi gerekir. Preamble ve Sync gibi diğer ifadeler tampona otomatik olarak eklenmez.

Yani diyor ki, "Otomatik paketlemede sen sadece veriyi koyuyorsun, ben başını sonunu kendim tamamlıyorum. Yok eğer bu özelliği kapatırsan her şeyi sen düşüneceksin. Tampona ne koyarsan ben doğrudan onu basarım hatta."

Alıntı Yapno other fields (such as Preamble or Sync word are automatically added to the bytes stored in FIFO memory)
Burada parantez yanlış yerde, o yüzden kafa karıştırıyor. Sanırım aşağıdaki gibi olacak:
no other fields (such as Preamble or Sync word) are automatically added to the bytes stored in FIFO memory
Gökçe Tağlıoğlu

OG

Evet Hocam, ben de bir öyle baktım, bir böyle baktım, derler ya altından üstünden, emin olamadım.
Herkese Teşekkürler.

polleme

Parantezin önemi bir kez daha anlaşılıyor. Ben parantezin yerini doğru kabul ederek hareket ettim.  :)