PSoC Programlamaya giriş

Başlatan Mucit23, 13 Aralık 2016, 14:54:09

Mucit23


Selamlar

Bundan 1 ay kadar önce PSoClar ile çalışma fırsatı bulmuş ve çok sevmiştim. İnternetteki Türkçe bilgi eksikliğini gidermek adına eğitim niteliğinde yazılar hazırlamaya başladım.

http://arectron.com/yazilim/psoc-programlamaya-giris.html

Bundan sonra PSoC ile ilgili diğer Çevre donanımlara ait örnekler ve detaylı yazılar yazmayı düşünüyorum.


Melih1802

Bende başlamayı planlıyordum, anlatıöı KOD yazma üzerinden mi yoksa BLOK lar üzerinden mi anlatacaksın. BLOK lar işime gelir :).

Mucit23

Hocam ikisi bir gidecek. Çünkü sadece bloklarla iş çözülmüyor.

Örneğin bir PWM Bloğu veya SPI bloğu şemaya eklenip bağlantıları yapıldıktan sonra yazılımla hazırlanması init edilmesi gerekiyor. Ayrıca veri aktarımı yine DMA vs kullanılmadığı sürece yazılımsal fonksiyonlarla yapılıyor.

Genellikle İlk önce İlgili donanımı blok programlamada ele alıp ilgili ayarlarını anlattıktan sonra yazılım kısmına geçmeyi düşünüyorum. Farklı öneriniz varsa alabilirim.

Ayrıca bende öğrenerek gidiyorum. Bu yüzden yazılarımı yazmak biraz vakit alıyor. Bunun yanı sıra birde zaman sorunum var. Okul iş güç derken geceleri anca 1 saat yazmaya fırsat bulabiliyorum.

okg

Uzun zamandır 5LP ile uğraşmıyordum, vakit oldukça bende birşeyler  karalayayım
KTU Elektronik Haberleşme - YTÜ Haberşelme YL - GTU Haberleşme YL

Melih1802

@Mucit23 sonunda "c"  öğreneceğim :).  Neyse gittiği yere kadar bloklar la zaten bu entegreyle proje beni aşar. Yinede az birşey bilmek için takip edeceğim.