Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Çanak TV

Başlatan Zoroaster, 01 Mart 2017, 11:11:46

Zoroaster

Eve Foxtel adında çanaklı tv bağlatamadım gitti.

Firma, duvarı delip kablo vs döşeyeceğiz diyor evsahibi duvara delik delinmesini istemiyor.

Gelen teknisyene boş ver duvara delik delmeyi çanağı kur kabloyu aşağı sallandır ucu bahçede dursun. TV izlemek istersem bahçeye açılan kapıdan kabloyu içeri alır 1m ötedeki cihaza bağlarım işim bitince de kablonun ucunu söker geri bahçeye koyarım diyorum.

Yok olmaz da olmaz diyor.

Çanaktan bahçeye sallayacağı kablo gözden uzak. Benden başka kimse görmeyecek.

Olmazmış çalışmazmış.
Seytan deliginden kacti.

polleme

Çanağı kursun, çalıştırıp bıraksın. Ben bağlantıyı sonra yapacağım deyin. Sonra siz istediğiniz gibi çekip kullanın. Ben hangi firma gelirse gelsin öyle yapıyorum.

Zoroaster

Hiç bir şeye yanaşmıyorlar.

İlle de kendi dedikleri gibi olacakmış.
Seytan deliginden kacti.

एक होना

@Zoroaster hocam bulunduğun yerde Türk kanalları varmıki ?

Zoroaster

Turk yayini yok. havadan sadece 1 yayın bulabildik oda yetmiyor kıytırık bir kanal. Hiç olmazsa film falan izlerim diyordum o da yattı.

Mecburen Netfix gibi internet tvlere yonelecegiz.

Isin garibi 1000GB internet + foxtv + ev telefonu icin 89 AUD para istediler. Tamam madem foxtv baglamayacaksiniz bize baska paket onerin dedik.

500GB internet + ev telefonunu verelim dediler. Fiyat 109 AUD.

Keriz ariyorlar.

Ne olacak bilmiyorum.

Adamlara gicik oldum.
Seytan deliginden kacti.

polleme

Çanak kurulumu çok zor bir şey değil, elimde bir uydu bulucu (Satfinder) var, eğer hazır direk varsa istediğim çanağı yarım saat içinde kurabiliyorum. Eğer çatı koşulları uygunsa çanağı kendiniz kurup devreye alabilirsiniz. Geriye sadece (eğer varsa) aboneliği aktif etmek kalır.

एक होना

Hocam internet i halledersen sana IPTV kanal listesi hazırlayayım. yerli kanalları izlersin hiç olmazsa.
internet için başka bir oparatör yok mu ?

polleme

Hiç deneyimim yokken linkteki çanağı kendim kurdum, düşünün.

http://www.uydusepeti.com/wavefrontier-t90-8-uydu-urun461.html

Zoroaster

Turkiyedeki siteler yavas aciliyor.
Arkadaslar Turk TV leri seyrederken donma takilma sorunlari yasiyoruz diyorlar.

Zaten Turk TV leroni izlemek gibi niyetim yok.
Seytan deliginden kacti.

एक होना

Hocam bilgisayara kodi yüklersen yabancı film ve dizileri ücretsiz izleyebilirsin. internetin halledildiğin de.

Zoroaster

Alıntı yapılan: polleme - 01 Mart 2017, 12:22:29
Çanak kurulumu çok zor bir şey değil...

Bu tam uydu sistemi degil ancak emin de degilim. Cihazi da muhtemelen siradan bir uydu alici degildir.

Uyelik istiyor her ay fatura oduyorsun. Sanki uydu internet uzerinden digital tv gibi bir sey.

foxtel.com.au
Seytan deliginden kacti.

Zoroaster

Foxteli baglayamadilar diye paketimi degistirmemi istiyorlar.

Her sey kurallara bagli. Foxtel ucretini odeyecegim ama kurulum yapmayin onerim de reddedildi.
Seytan deliginden kacti.

cetin1990

Abonelik olmadan, Çanak+lnb  + receiver ile hotbird, Turksat  izlenemiyor mu ? Coğrafi konum itibariyle?

polleme

Böyle komik sebeplerden hizmet alamamak da çok garip doğrusu. İnsanın isyan edeceği geliyor.  :)