Keil ile entegre çalışabilecek GUI

Başlatan Rind, 15 Mart 2017, 10:45:31

Rind

Arkadaşlar merhaba, çalıştığım firmada halihazırda kullanımda olan bir projeye ekran eklenecek. Bu zamana kadar cubemx ve keil kullanılarak oluşturulmuş proje. Dolayısıyla her şeyi hazır olduğundan ve keil ile entegre kullanarak ekranı ekleyebileceğimiz bir GUI builder veya kütüphaneye ihtiyacımız var. Yani builder ise bize keil dosyası(kaynak kodları) olarak üretmeli.

ST'nin önerdiği programlar olan embedded wizard, touchgfx ve stemwin üzerinde duruyoruz. Touchgfx'i kullanabildik sadece lisans sorunu çıkartmadığı için ilk aşamada. Keil projesi olarak da üretiyor projeyi fakat ürettiği dosyalar cpp dosyası, bu sebeple sıkıntılı biraz. Embedded wizard ise üçüncü parti uygulamalara lisans satın alıntığında izin veriyor, stemwin'i de keil prefessional lisansım olmadığı için deneyemedim(graphics-core kullanıyor ve bu lisansa tabi, yanıldığım bir yer varsa açıklarsanız sevinirim.)

unknownperson

Benim de ihtiyacım vardı crack ile lisansladım. Users/ Repository / içinde bir yerlerde stemwin adında örnek bir uygulama var onu deneyebilirsiniz

Rind

Alıntı yapılan: unknownperson - 15 Mart 2017, 20:00:55
Benim de ihtiyacım vardı crack ile lisansladım. Users/ Repository / içinde bir yerlerde stemwin adında örnek bir uygulama var onu deneyebilirsiniz

emWin ve keil professional ikilisini kullanıyorsunuz bu durumda. emWin ile gui geliştirmeye bakayım dedim fakat bu konuda detaylıyı bırakın, yüzeysel bir tutorial bile karşıma çıkmadı. Aşağıdaki linkte emwin ile oluşturulmuş örnekler var, fakat benim ulaşabildiğim tek yer emWin GuiBuilder, e bununla da aşağıdaki gibi şeyler üretmek imkansız. Hatta alakası bile yok. Bir yol gösterme imkanınız var mı bu hususta?

https://www.segger.com/emwin-samples.html

unknownperson

Ben de ilk başta bakmıştım gui kendim tasarlayım diye ama ben sadece yazı basıcağım için direk helloworld example'ına baktım kendisi application klasörünün içindeydi. Direk onu çalıştırdım baktım basıyorum kütüphane içinde bu kısmı bulup okuyarak yazı basma işini hallettim.