python ile microchip programlama

Başlatan sifirzero, 24 Mart 2017, 23:05:41


AXI

Python normalde çalıştırılması sırasında yorumlanması (yorumlayıcı) gereken bir dil.Ve bu yönünden dolayı yüksek hızlı işletim sistemi çalıştıran işlemcilerde kullanılabiliyordu. Ama Python un geliştridiği micropython dili ile yorumlanmaya gerek duymadan LUA gibi kodlar konsal ekranından direk çalıştırılabiliyor.
Örneğin esp8266 micropython kütüphanesi yüklendikten sonra sanki raspberry komut ekranındayış gibi direk pyhton kodlarını çalıştırabiliyorsunuz.
Benim görüşüm lua ile kıyaslandığında daha az ram kullanıyor, ama lua kadar stabil değildi 3-4 ay önceki esp8266 üzerindeki denemelerime göre.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.