GPRS Telsim le ayda 5 mily. sınırsız internet

Başlatan byka, 18 Ocak 2003, 02:20:30

dogukaN_Karabay

Ben şu an SonyEricsson T310 kullanarak(IrDA modem ile) Telsim ile GPRSteyim. Telsim'de bu telefon ile 5kb/s gördüm, ayrıca telefon modeminin hata düzeltme performansı çok iyi, arada bir karşıdan veri gönderimi duruyor, ama buna karşı Türk malı BeFaster kullanıyorum, Super-ping süresini 5sn.ye ayarladığınız zaman bu kesilme olmuyor çünkü sürekli veri aktarımı yapılıyor. Bu sizin hızınızı yavaşlatmıyor...
Ama Telsim bazı bölgelerde ÇOK KÖTÜ hizmet verebiliyor, 1kb/s üstüne çıkamayanlar var, tabii ki telefonun payı büyük..

SonyEricsson T310'un fiyatı MCA-25(CommuniCam) ile beraber 370 milyon civarı. Yalnız ekranı 256 renk, bunu hatırlatmak isterim..
Saygılar :)

dogukaN_Karabay

Bu arada SonyEricsson T310 ile Data Kablosu kullanarak bağlantı kuramazsınız. Bilgisayar için IrDA bağlantı modülü satın almalısınız (45 milyon civarı).
Ama kendiniz de yapabilirsiniz. ;)
Saygılar :)

coolx

Motorola C350  aldım ve download, ve upload oranlarını bilmiyorum? Satıcının biri 4 down, 2 Upload dedi ama yinede emin değilim. Bilen varmı acaba?

kasif

Arkadaşlar ÇOK ÖNEMLİ

Telsim GPRS hizmetini 22 Şubattan sonra diğer şebekeler gibi ücretli hale getirecekmiş. Bu duyum değil, telsim müşteri hizmetlerinin verdiği cevap. Haberiniz olsun derim.

Bende telsim gprs için ericsson telefonuma seri data kablosu almıştım ama elimde patladı.

Telsim müşteri hizmetlerine sormadan faturalı hat almayın derim. Ayrıca bu hizmeti kullananlarda tekrar müşteri hizmetine sorun.

Sizde teyit etmiş olursunuz.

nuri osman paşa

evet arkadaşlar...yavaşta olsa işimize yarıyordu,başımız sağolsun.

Telsim'den gelen sms mesajı aynı arkadaşın dediği gibi.22 şubattan sonra kb'ı 900tl.
Elkn.Müh.NURi OSMAN MIZRAK n_o_mizrak@hotmail.com

sigmoid

Pek bu bölümü ziyaret eden biri değilimdir. Bu başlığın sabitlenmiş olması dikkatimi çekti. Evet eskiden 5TL ye sınırsız GPRS veriyordu. O zaman dialuptan başka interneti kullanma alternatifimizde yoktu. Bir arkadaşımda 5TL diye aldı. Ondakide bahsız bedevi şansıymış, bir sonraki ay aylık 50 TL oldu  ;D O zamanlarda bu ücretlendirme politikasının motorola ve telsim arasındaki bir anlaşmazlıktan dolayı motorolanın telsime ücretlendirme modülünü vermemesin dolayı yapıyormuş. Neyse yıl 2010 ve vodafonela yola devam. donanımhaber forumlarındaki cepnet linkini atıyorum.

Aylık 7.99TL ye cepten kota aşım ücreti olmadan GPRS kullanabiliyorsunuz. İlk 100MB 3G hızında, kotayı aşınca 96Kbps hızında extra ücret ödemeden yola devam.
http://forum.donanimhaber.com/m_39284846/tm.htm

buda vodafonenun kendi sayfası
http://www.vodafone.com.tr/Internet/cepnet-internet-paketleri.php?linkId=2fd69c7ecbc8143f0f7050bc0aeff03b


Bende windows mobilelıbir telefon var. Vodafonenun kontörlü hatlarından aldım ve bu paketi 5 aydır kullanıyorum. Arada bağlanama sorunu oluyor. Ama dışarda emailleri kontrol etmek, ve forumda gezmek , haberleri okumak için birebir. Bir çok sitenin mobil telefonlar için ufaltılmış versiyonu var.

Cepten Picprojeyi gezmek isteyenler için adres
https://www.picproje.org/index.php?imode
https://www.picproje.org/index.php?wap2
https://www.picproje.org/index.php?wap

Kolay gelsin.

Elektroemre

Alıntı yapılan: abdullaho - 15 Kasım 2010, 14:31:29
Aylık 7.99TL ye cepten kota aşım ücreti olmadan GPRS kullanabiliyorsunuz. İlk 100MB 3G hızında, kotayı aşınca 96Kbps hızında extra ücret ödemeden yola devam.

Yazın 3 ay boyunca memlekette bu paketi kullandım. FireFox'ta reklam engelleyici koyup flash'larıda kapatınca mis gibi internet.
Hatta biraz sabırla 70-80 MB program bile indiriyordum :)
İntenetin olmadığında bu fiyta ilaç gibi geliyor. Gerçekten vodafone rekabeti biliyor.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.