mplab da dosya kaydedilmiyor

Başlatan annubiss67, 06 Kasım 2005, 00:23:51

annubiss67

slm
mplab daha önce bilgisayarımda kurulu idi ve proje yapmıştım.
şimdi bilgisyarıma kuruyorum fakat projeyi zor oluşturuyorum.
sorun ise proje hiç bi şekilde assembly dosyası ekleyemiyorum ve assembly dosyası dahi kaydedemiyorum.file save failed hatası veriyor her zaman.
bilgisayarımda visual studio kurulu.bu sebep olurmu.yardımlarınız bekliyorum

stlg

Sevgili annubiss67
Arkadasım proje ve asm dosyasını aynı klasor icine kopyaladıgına eminmisin işlemlerden birisini yanlıs yapıyor olabilirsin yeniden bir kontrol et belki gozden kacırdıgın bir sey olabilir mplabı baska bir programın etkiledigini sanmam kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

annubiss67

her türlü deniyorum ama olmuyo failed to save file uyarısı veriyo.bırakın proje içinde olmasını sadece kod yazacağım sayfayı açıp kod yaıyorum yine kaydetmiyo.anlamadım gitti deli olcam ya.hiç bi şekilde dosya kaydetmiyo.

Erkan Gench

hatırladığım kadarıyla dosya yolu 64 karakteri geçmemeli mplab'te. Dosyayı direkt c:\ ye kaydetmeyi deneyin eğer düzelirse sorun bundandır. yada belki kaydetmeye çalıştığınız dsya salt okunur (read only) olabilir
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

stlg

Sevgili annubiss67

Erkan Gench  arkadasımızın dedigi gibi mplab dosyasını bir yerden biryere
tasıdıysan dosyalar yanlız okunabilir olmuş olabilir mplab dosyasının icine
gir tum dosyaları sec sag tıkla ozelliklere bir bak eger salt okunur ise onu
iptal et ve uygula tusuna bas tumunu yapamazsan dosyaları bolum bolum yanlız okunur olmaktan cıkarmalısın umarım problemin cozulur kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

kurumahmut

gerçekten de klasor boyu ve türkçe karakterle alakalı beyler...
ben 8karakter uzunluk ve de türkçe karakter kullanmadan klasorler açtım. çalıştı yawwwwwwww. Varya kaç kez kurdum bu programı kaç senedir. olsun diyeeee çıkan hataya bak. NESE siz yapmayın bari

ilker_32

mplab'da kodlarını yazıp bitirdikten sonra file dosyasından save dosyanın adını yaz. artı kayıt türünü asm yapman yeterlidir. hiçbir programın mplab'a etkisi olmaz.