stm32f030k6t6 program atma

Başlatan bulutay, 04 Temmuz 2017, 22:48:57

bulutay

kapasitör baglı hem artı ta bagladım diger borda da eksye bagladım

apsis

Pinler arasında kısadevre kontrolü yaptınız mı? Bir keresinde lehim yaparken çipi fazla ısıtmıştım ve bozulmuştu. Bir keresinde de kısa devre olmuş ve bozulmuştu. Hani ne olur ne olmaz yine de bir kontrol edin derim ve diğer arkadaşların söyledikleri bağlantıları yapın.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

bulutay

tek tek hem pinler arasında hende soketle pin arasında.

skara1214

Koydugun resme göre 4. Bacak nrst ama herhangi birşey bağlı değil gibi görünüyor.eger bagladiysan ve bu son resim değilse o zaman son halini koyda bizde boşu boşuna yorum yapmayalim
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

bulutay

arka tarafından baglı 100nf

kimlenbu

stm32f030f4p6'da kristal bağlamasan, boot'u gnd'ye çekmesen bile SWD üzerinden program atabiliyorsun. Sadece nrst ucuna direnç+10uF'lik kondansatör ile power on reset devresi eklemen yeterli. Hatta POR olmasa bile çalışıyor (nadiren reset almıyor)

St-Link'in çalıştığından eminsen SWDIO,SWCLK,GND uçlarını bağlaman lazım. Stm'nin de beslemesinin bağlı olması gerekiyor, 3.3V geliyor mu besleme bacağına kontrol et.

bulutay

adres veren olursa kartı işlemciyle beraber gönderim. ben yapamıyacagım anlaşıldı

Elektroemre

Hocam sen adres ver ben sana aşağıdaki kitten ücretsiz yollayayım, işkence çekme :) STM32F030K6T6 core boardu.

bulutay

çok teşekkürler. bord dan sipariş geçtim. pic kullandıgım kartta denetleyi,ciyi degiştirmek istemiştim. maalesef pic e devam.

a.zorba

bu baord ı nereden aldınız google aramasından sonuç alamadım.

Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

Emou

Alıntı yapılan: Elektroemre - 09 Temmuz 2017, 12:17:28
Hocam sen adres ver ben sana aşağıdaki kitten ücretsiz yollayayım, işkence çekme :) STM32F030K6T6 core boardu.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Merhaba, bu boarddan nerede bulabiliriz acaba? Üstteki arkadaş gibi ben de biraz araştırdım fakat nafile. Çok da güzel duruyor board  :)

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: Emou - 10 Temmuz 2017, 00:41:31
Merhaba, bu boarddan nerede bulabiliriz acaba? Üstteki arkadaş gibi ben de biraz araştırdım fakat nafile. Çok da güzel duruyor board  :)

Ben şu ufak board ile oynuyorum https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170709220347&SearchText=stm32f030f4p6  aldığım da $5 idi şimdi $2 olmuş.

sadogan

Alıntı yapılan: a.zorba - 09 Temmuz 2017, 21:17:06
bu baord ı nereden aldınız google aramasından sonuç alamadım.
Bu board Emre arkadaşımızın üretimi.

skara1214

bunu değilde 20 bacaklısının bourdunu üretseydin keşke
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Elektroemre

@a.zorba @Emou board kendi tasarım/üretimim. Özelden kargo bilgileri yollarsanız sizede 1'er tane hediye gönderebilirim  :)
Geçen sene firmamız vardı. Ürünlerin yanında satarız-hediye ederiz diye böyle minik boardlar yapmıştık ama 7 şirketi ay önce kapatmak zorunda kaldık. Boardlar öylece duyor kenarda.

@skara1214 20 pinliside var hocam. Sizede 20 pinlisinden hediye gönderebilirim.