5v analog girişe sahip olan stm serisi çip varmı ? bildiginiz

Başlatan sayangku, 20 Eylül 2017, 15:21:54

sayangku

sa arkdaslar  5v  analog girişe sahip olan stm serisi çip varmı ? bildiginiz  ona göre stm geçicam pic bırakıp

MC_Skywalker

neden illa 5V diye sorsam 3.3V girişin ne eksisi var sizin için

sayangku

hocam https://www.direnc.net/ems-100-fluxgate-magnetometer-sensor?gclid=EAIaIQobChMIhfic_OKz1gIVTImyCh2VawfVEAAYASAAEgJ1VvD_BwE

sensorun 0 ile 5 volt arasında çıkış veriyor  2.5 voltta manyetik alan yok demek
2.5 voltun ustunde ve altıdaki degerlerde manyetik alan var demek asagı yukarı
oyuzden 5 volt çıkıslı arıyorum

sayangku

gerilim bölücü muhabbeti var sanırım bu benim ölçümü etkilermi ? 3.3 düşürsem kafam çok
karısık daha once boyle bişi yapmadım hiç

MC_Skywalker

5V toleranaslı girişler bazı ARM MCUlarda var.

çok çok 1 transistör,1 diot ve bir - iki dirençle seviye uydurma yapabilirsin.

sayangku

hocam ben bulamadım o arm mcularını şuanada kadar 3.3 volt indirim sensoru bu sefer 
1.5 volt  manywtik alan olmama muhabetiti yani 2.5  aynımı olur ? bilmedim den soruyorum ?

quarko

STM8 serisi mikrodenetleyiciler 5V ile çalışabiliyor. İşinizi görecektir.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

sayangku

degerli yorumlarınız için teşekkürederim MC_Skywalker  hocam şekli bilgisayara
indirdim bunu bi denicam  quarko hocamın dedi 8 serisi bir çip alıcam onuda denıcam işalh ogrenirim bu işi arm hayalim doğrusu

quarko

Alıntı yapılan: sayangku - 20 Eylül 2017, 16:36:15
degerli yorumlarınız için teşekkürederim MC_Skywalker  hocam şekli bilgisayara
indirdim bunu bi denicam  quarko hocamın dedi 8 serisi bir çip alıcam onuda denıcam işalh ogrenirim bu işi arm hayalim doğrusu

Bu işi öğrenmeden önce keşke güzel dilimizi yazmayı daha iyi öğrenmelisiniz sayın @sayangku
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

sayangku

hocam haklısınız :)  dikkat etmiyorum pek yazım kurallarına   dilimiz güzel ama internet ortamındaki dile
alıştık biraz  kelime yeme  huy oldu biraz slm gibi 

dumansiz

ST firması sadece ARM mimarisiyle mikrodenetleyici üretmiyor.
STM8 serisi mikrodenetleyiciler ARM mimarisine sahip değil.

sayangku

peki hocam  5 volt adc girişli ARM mimarisine sahip bir çip yokmudur ?

Ersin

5V iki ye böl , hassasiyet düşer ama işini görür.
2 tane 10K direnç bağla.
Vin--10k---adc/mcu-----10k-----gnd
Dirençleri %1 toleranslı kullanırsan daha iyi olur.

minicihazlar

5V ARM olanlar NXP Kinetis E Serisi, Cypress PSoC 4 ve 5, Atmel AT SAMC ailesi, Nuvoton, Renesas Synergy serisi vs vs vs. ST ARM ailesinin 5V besleme versiyonu için market ten çok baskı alıyor ama onlara göre 5V STM32 çıkarmaya gerek yok, mikrokontrolör pazarlama sorumlusu söylemişti.

sayangku

Alıntı yapılan: minicihazlar - 20 Eylül 2017, 19:18:53
5V ARM olanlar NXP Kinetis E Serisi, Cypress PSoC 4 ve 5, Atmel AT SAMC ailesi, Nuvoton, Renesas Synergy serisi vs vs vs. ST ARM ailesinin 5V besleme versiyonu için market ten çok baskı alıyor ama onlara göre 5V STM32 çıkarmaya gerek yok, mikrokontrolör pazarlama sorumlusu söylemişti.

serilerini 5 volt yapsa ölürmü satıs sorumlusu bu yüzden biraz soguk kalıyorum benim gibi illaki soguk olan vardır sıf 5 volt muhabbetine