Osiloskop ve İzole Differantial Prob tavsiyesi

Başlatan Cemre., 19 Ekim 2017, 19:03:25

Cemre.

Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi osiloskop ve izole diff. prob tavsiyesine ihtiyacım var. Skop için 4 Kanallı 100Mhz, 1GSa/s ve üstü önerilerinizi bekliyorum.

Skop konusunda Rigol DS1104.. modelinde karar kılmak üzereyim ancak tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

İzole diff. prob 700V-1kV civarı ölçüm yapabilmeli.

Ek olarak akım probu tavsiyelerinizi de yazabilirsiniz.

Teşekkürler, iyi akşamlar...

esensoy

Ben de araştırıyorum, DS1104 e karar verdiyseniz, bence DS1054Z alın, hem daha ucuz hem de gerektiğinde DS1104 özelliklerine upgrade olabiliyor,

Ben DS1054Z de karar kıldım ama gönlüm Rohde Schwarz RTB2004 de, 1800 küsür € + kdv fiyat geldi bugün, aslında para değil, zamanında 2000 dolar verip pc almışlığımız var, ama bugün bütçeye uymuyor maalesef
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Cemre.

Alıntı yapılan: esensoy - 19 Ekim 2017, 22:05:42
Ben de araştırıyorum, DS1104 e karar verdiyseniz, bence DS1054Z alın, hem daha ucuz hem de gerektiğinde DS1104 özelliklerine upgrade olabiliyor,

Ben DS1054Z de karar kıldım ama gönlüm Rohde Schwarz RTB2004 de, 1800 küsür € + kdv fiyat geldi bugün, aslında para değil, zamanında 2000 dolar verip pc almışlığımız var, ama bugün bütçeye uymuyor maalesef

Hocam bu fiyatı nereden aldınız özel değilse?

1054z'i garanti kapsamında upgrade edebiliyor muyuz? Yani upgrade paketi vs satın alıp?

esensoy

1829€+kdv imiş, yıldırım elektronikten teklif aldım,

Rigol için 12M olan memory depth özelliğini ücreti mukabil 24M e çıkarılabildiğini biliyorum, diğer özellikler konusunda garanti kapsamında upgrade var mı bilmiyorum, vardır diye düşünüyorum,

Hack ile bütün özellikleri açılabiliyor zaten, ama garanti kapsamı dışına çıkıyormuş, bir de yeni yersiyon yazılımların hack i konusunda net bir durumu yok,

Bu arada bende ds1052e var, aklımın bir ucunda bunu 100MHz e yükseltebileceğim duruyor ama hiç ihtiyacım olmadı,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Cemre.

Zoroaster

Picoscope 4000 serisi var fakat frekansı düşük.
Seytan deliginden kacti.