Windows 10 Lisans

Başlatan 94onur94, 20 Kasım 2017, 15:23:08

dumansiz

Etiket lisansı satın aldım.

Kalitesinden dolayı orjinalliğinden emin olamadım.
40-50 TL ye satılan dijital "key"leri, bir baskı merkezi ile anlaşarak microsoft etiketine dönüştürmüş olabilirler.

brandice5

Etikette kocaman yazmislar "THIS IS NOT A COA".

COA -> Certificate Of Authenticity

Yani bu etiket windows un lisansli oldugunu belgelemez.

ByTEK

Alıntı yapılan: dumansiz - 19 Ekim 2020, 15:08:26Etiket lisansı satın aldım.

Kalitesinden dolayı orjinalliğinden emin olamadım.
40-50 TL ye satılan dijital "key"leri, bir baskı merkezi ile anlaşarak microsoft etiketine dönüştürmüş olabilirler.

bunu freedos bilgisayarlara yapıştırıp. satış faturasına LAPTOP+W10 gibi işletim sistemi dahil gibi gösterip lisanslı ürün satıyoruz diyen firmalar tanıdım. microsoft faturada bunu görünce nasıl tepki veriyor bilmiyorum. Ama buradan açık yakalayıp fatura kesenler gördüm.

olması gereken lisans ve ürün ayrı iki kalem olmalıdır. lisans fabrikasyon olarak dahilse aynı kalemde yer alıyor.

dumansiz

Olması gereken de hemfikiriz.
Microsoft'un kendi hazırladığı orjinal ve "This is NOT COA" ibaresi içeren etiket lisansları da var değil mi?
Benim demek istediğim gelen etiket lisansın baskı kalitesi kötü olduğu için, bu sitelerde satılan lisanslar ondan bile değil.

Aşağıdaki resim, orjinal olduğunu düşündüğüm "This is NOT COA" ibaresi içeren etiket lisans örneği.

Bana gelen etiket lisans ise "This is NOT COA" ibaresi içeren etiket lisansın taklidi gibi.
Yani çakmanın çakması...