Delta PLC Türkiye Temsilcisi

Başlatan Salih, 05 Ocak 2018, 18:32:20

Sdttn

Fast nasil bir tedarikçi bilmiyorum, müşterilerine hangi ücretle nasıl bir hizmet vermiş bilmiyorum. Ancak "pis Türkler"e komisyon vermeyelim demek için Delta'nin tek başına giriş yaptığını düşünmek saçmalık.
Fast Delta'nin ürünlerini sıfır kar ile mi satmış? Fast kendine delta tarafından yapılan iskontolari müşteriye mi yansıtmış.

Delta tek başına giriş yaparak, aradaki komisyoncu ortadan kalkıp ürünlerin daha ekonomik olacağı düşüncesindeyim.

yilmaz_kk

Fast ın nasıl tedarikçi olduğu bilmeyip de yorum yapılması ilginç olmuş.
Sıfır kar ile yurt dışından mal getirip satan herhangi bir firma var mı?
   Fast delta ürünlerine ücretsiz eğitim veriyordu. Müşteri hatası olduğu halde ücret almayıp ürünleri tamir edip gönderiyordu. Deltayı delta yapan fast firmasıdır. Deltanın yaptığı şark kurnazlığıdır. Bunca emeğin sömürülmesidir.

Sdttn

Fast babasının hayrına vermedi ya bu eğitimleri, sattığı ürünü daha fazla satabilmek için verdi.
Satmadığı ama Türkiye'de çok kullanılan bir ürünün eğitimini verseydi iş yapmış derdim.
Bu eğitimleri verirken Delta'dan garanti mi almış sonsuza kadar Türkiye temsilcisi ben olacağım diye?

yilmaz_kk

Fast müşterisi olmayan kişilere de kontenjan dahilinde bu eğitimleri ücretsiz veriyordu.

Alıntı YapSatmadığı ama Türkiye'de çok kullanılan bir ürünün eğitimini verseydi iş yapmış derdim.
Siz yapın da görelim. Dünya da böyle bir firma var mı?

Şark kurnazlığı yapan delta gibi yabancı firmalar umarım başarısız olur.

Firmalar kar yapmak içindir. Fakat bunu yaparken uygunsuz durum içerisine girmelerine gerek yok. Emek veren yerli firmalarımız desteklenmeli.  Yabancı firma gider, yerli firmalarımız kalır.

Sdttn

Ne katma değer üretmiş bu FAST?
FAST bildiğin tüccar, katma değer yaratmadığı gibi katma değer üretenlerden para kazanıyor.
FAST için duyar yapmak anlamsız, çalışanı, sahibi felan değilseniz.

Okan AKÇA

Hiç bir firma babasının hayrına iş yapmaz. Ancak delta fast firmasi sayesinde piyasada tutundu.

erkan614

Plc programlamayı delta ile Fast sayesinde öğrendim
Bence Türkiye de bir ilk AB'nin için
Simens telemecniq vs derleyici programını bile dünya paraya satarken bunlar eğitimi ücretsiz veriyordu sonradan diğerleri aynı sistemi taklit etti
Bu gün makina yapsam hangi plc Alıcan?
İşimi en uygun fiyattan kaliteli ne ile yapabilecek isem onu seçerim

frederic

Fast statejisi belki kızacaksınız bana ama piyasada sanal bir otomasyoncu kalabalığı yarattı. Otomasyon kültürü bilmeyen elektrikçi makina yapmaya başladı, çünkü destek bol Türkçe döküman gani. Hali ile peşine takılan insanlarda yine tembellikten takıldı, ve ne oldu? Bir anda puff.

Ben hatırlıyorum ustam s7300 ile bir jenaratörü seri porttan haberleştirip bir tane sıfır megan almıştı kendine ilk çıktığında.

Fast kimine bedavadan para kazandırdı, kimine zarar üstüne zarar verdi.

Hikayenin sonu da belli işte...

Bu arada mecburen bende bir kaç proje yapmak zorunda kalmıştım, malumunuz piyasa şartları.