eeprom

Başlatan muahaha, 23 Kasım 2005, 19:29:10

muahaha

selam eeprom un avantajlari ve dezavantajlari nelerdir acaba herkese tsk

stlg

Sevgili muahaha
Arkadasım eepromun neye gore avantajları ve dezavantajlarını soruyorsun bilmiyorum ama eepromun en buyuk ozelligi yazılıp silinebilmesi, bilgilerin herhangi bir ek beslemeye ,pile gerek kalmadan saklanabilmesi sayılabilir kotu yanları ise veriler seri olarak işlendiginden biraz yavaş olmasıdır kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

CaFFeiNe

herşeyin avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda vardır
örneğin eepromun avantajı varki üretiliyor yine aynı şekilde RAM lerin avantajı varki onlarda üretiliyor hiç avantajı olmayan yada dezavantajı avantajından fazla olan bir ürün üretilmez sanırım onun için soruyu açık sorarsan cevaba daha çabuk ulaşırsın

taytis

sevgili Caffeni bu forumda ilk başladığındada bu kadar da serimiydin yani herşeyi biliyormuydun senin hiç bu tarzda soruların olmadımı ?

CaFFeiNe

@taytis

arkadaşım cevap yazarken kimseyi kırmak gibi bir maksadım olmaz (ama yinede istemeden kırdığımız kişiler varsa özür dilerim)

herşeyi bilmek bilmemek gibi anlamsız bir diyaloğa girmeyede gerek yok (bildiklerimiz bilmediklerimizin yanında okyanusta bir damladan farksız)

sadece soruların açık ve net sorulması cevap verilmesini vede alınmasını inanılmaz derecede kolaylaştırır (soru açık bir şekilde sorulsaydı arkadaşımız hızlı ve net bir cevap alabilecekti)

forumdaki sorularımı ve cevaplarımı yazar kısmına caffeine yazarak arattırabilirsin

ben olsaydım bu soruyu
 eepromun ram'lere göre avantajı veya dezavantajı nedir?
 eepromun flash'lara göre avantajı veya dezavantajı nedir?
 seri eepromun paralel eepromlara göre avantajı veya dezavantajı nedir?
 vs.vs.
artık hangisini merak ediyorsam ona göre sorardım

teşekkürler

taytis

kardeşim kusura bakma !