DT830D'den de minik multimetre tavsiye eder misiniz?

Başlatan okay57, 28 Ocak 2018, 12:43:10

okay57

Arkadaşlar; DT830D ölçü aletinden daha küçük bir ölçü aleti tavsiye edebilir misiniz? Fazla yer kaplamayacak, her daim laptop çantamda taşıbileceğim bir ölçü aleti istiyorum.

Zoroaster

Forumda ANENG AN8008 hakkinda iyi konusuldugunu gorunce bir tane de ben almistim.
Boyut olarak isteginizi karsiliyor. Ekraninin oldukca buyuk ve kalem pille calisiyor olusu cok iyi.

Ben sadece sari butona gicik oldum.

Mesela komutator, uzerinde Ohm, diyod, duduk, kapasitor sembolleri olan olcum konumuna getirilince bu seceneklerden hangisinin secilecegi sari dugmeye basarak belirleniyor.

Bu da niyetlenen olcum icin aletin ayarlanma surecini uzatiyor.

Halbuki her bir konum tek bir olcum icin kullanilsa yani komutator konum sayisi artirilmis olsa 10 numara olcu aleti olabilirdi.

Seytan deliginden kacti.

okay57

Komütatörü istediğiniz parametreye getiriyorsunuz ve üstüne bir de sarı düğmeye mi basıyorsunuz! İlginç neden iki iki ayar yaptrıyorlar ki? Ayar süresi çok ta uzun değil di mi?

okay57

Acaba Türkiyede satışını bulabilir miyim?

controller

Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

okay57

MASTECH akım ölçmüyor sanırım. aneng ten çok ince geldi bana kılıfının da olması çok güzel

makdeniz

Alıntı yapılan: okay57 - 28 Ocak 2018, 14:23:00MASTECH akım ölçmüyor sanırım. aneng ten çok ince geldi bana kılıfının da olması çok güzel
Buna benzer japon malı bir ürün biliyorum çok hızlı ölçüm yapıyor. Tek kötü yanı probların alet ile bütünleşik olması.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

okay57

triyak

cem dt118b kullanıyorum.2 yıldır sorun çıkarmadı.

yesilu

Aneng profosyonel kullanıma uygun bir alet değil (malzeme kalitesi zayıf). Benimki 2 ayda toplasan 20 kere kullanıldı, birgün farkettim direnç modunda probları kısadevre ettiğimde bazen 0.2 bazen 50,100 gösteriyor, komutatörü hafif sağa sola kımıldatınca düzeliyor. Açtım pcbyi, kontakları temizledim düzeldi zannettim geçen gün yine aynı hale gelmiş. Gerçekten komutatördenmi kaynaklı anlayamadım, soğuk lehim de olabilir (bir kere elimden düşürdüm sadece beton zemin 1m)Sonuç olarak uzun ömürlü bir alet değil gibi

HeCToR

Bunlardan tavsiye ederim memnunum

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

cevat1

Alıntı yapılan: okay57 - 28 Ocak 2018, 13:31:36
Komütatörü istediğiniz parametreye getiriyorsunuz ve üstüne bir de sarı düğmeye mi basıyorsunuz! İlginç neden iki iki ayar yaptrıyorlar ki? Ayar süresi çok ta uzun değil di mi?

Bir çok ölçü aleti bu mantıkla çalışmakta. Zor bir kullanımı yok. Mod mekanik değil, elektronik olarak seçiliyor. (Komütatör ömrü uzuyor.)

Aneng ölçüm doğruluğu ve ölçüm seçeneği olarak parasını hak eden bir ürün.
Pratik, seyyar ve bir sürü prob ve uçları var.
Kullanıyorum, çok memnunum.