Ses kayıt cihazı tavsiye..

Başlatan Andromeda, 28 Mart 2018, 17:41:09

Andromeda

Piyasada piranha nın var genelde..kullanan var mı..
işe yarar mı..
VOR özelliği kullanışlı mı..
(sese duyarlı kayıt)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

mg1980

Bunu bilmiyorum ama geçmişte kullandığım bazı ürünler sebebiyle tavsiye etmem..

sigmoid

Sony icd-px720 kullandım ve memnun kaldım.

Sozuak

Bu tip aletler artik cok pahali degil ama yapay markalara yonelmenizi tavsiye etmem. Alt model alin ama sony olympus philips gibi bildik bir marka alin. Sonra yaptiginiz kaydin aslinda yapilmadigini yada yapilmis kaydin kendi kendine silinmis oldugunu gormek hic hos olmuyor.

OG

Marka tavsiye etmeyeceğim.
VOR, gerektiği işlerde olmazsa olmazlardan.
Harici mikrofon girişi ve harici kulaklık çıkışı çok işe yarıyor
Dinleme yaparken hızlı ileri geri sarma yeteneği var ise, kayıt içinden aramalarda çok iş görür
Farklı kalitelerde farklı uzunlukta kayıt seçenekleri farklı amaçlarda çok iş görür.
Pause ile (stoplamadan) kayda ara vermek bazen çok işe yarıyor.
Batarya dayanımı uzun olan tercih etmeli,
Mümkünse hem şarjlı pil hem normal pil kullanılabilen,
Mümkünse harici power (usb standartlaştı sayılır)
Mümkünse pilsiz harici power ile çalışabilmeli
Mümkünse dosyaları PC ye aktarmak için özel programa ihtiyaç duymayan (PC ye usb ile takınca driver olarak görünmesi)
gibi
aklıma gelenler.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Andromeda

Sony icd px240 aldım..
gerekli gürültü kesme ayarlarını yaptım ama
dinlerken arka planda bir ses var..
bu normal mi..?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

ilyas KAYA

Ses kayıt cihazı yerine samsung note 4 tavsiye ederim. Ikıncı el temiz bir tane alın. Hem telefon hem kayıt cihazı olarak kullanırsınız.

360 derece kayıt yapabiliyor.
Konferans modu ,ropörtaj modu var.
Sadece karşılıklı sesleri alıp diğerlerini atabiliyor.

Konferans modunda ise telefonu masaya koyuyorsunuz kayıt işlemi bittikten sonra istediğiniz kişinin sesini kesip istediğniz kişiyi dinleyebiliyorsunuz.

Bu özellik sadece note 4 de var. Şuan note 8 kullanıyorum bunda dahi sadece 2 mikrofon var.

Andromeda

Cep telf. ile aynı ortamda kayıt yapıyorum en ufak uğultu arka plan sesi yok.. :)
aldığım cihazda sorun olabilir mi?

sigmoid

Alıntı yapılan: cezeri - 03 Nisan 2018, 22:46:06Ses kayıt cihazı yerine samsung note 4 tavsiye ederim. Ikıncı el temiz bir tane alın. Hem telefon hem kayıt cihazı olarak kullanırsınız.

360 derece kayıt yapabiliyor.
Konferans modu ,ropörtaj modu var.
Sadece karşılıklı sesleri alıp diğerlerini atabiliyor.

Konferans modunda ise telefonu masaya koyuyorsunuz kayıt işlemi bittikten sonra istediğiniz kişinin sesini kesip istediğniz kişiyi dinleyebiliyorsunuz.

Bu özellik sadece note 4 de var. Şuan note 8 kullanıyorum bunda dahi sadece 2 mikrofon var.

Bende note 5 var. Siz deyince baktım. Standart ve ropörtaj modu varmış. Yaşlanıyormuyuz, elimizdeki cihazın tam özelliklerine hakim değişiz. Geçenlerde de kameranın yakınlaştırma özelliğini kullanarak smd entegre ve malzemeleri daha net görebileceğimi keşfetmiştim. Büyütece olan ihtiyaç ortadan kalktı.

OG

Alıntı yapılan: elek - 03 Nisan 2018, 22:06:18Sony icd px240 aldım..
gerekli gürültü kesme ayarlarını yaptım ama
dinlerken arka planda bir ses var..
bu normal mi..?
Cihazı tanımıyorum, nasıl bir gürültü tam anlayamadım,
aklıma gelen
gain ayarı var ve açıldı ise, yani kazanç verilmiş ise her kazanç gürültü üretir.

Bir de kayıt süresi uzun seçilirse kalite düşer beraberinde gürültü artar.
Edit
Kalite seçenekleri varmış, düşük kalite seçilmiş olabilir.
https://www.sony.com.tr/electronics/ses-kayit-cihazlari/icd-px240/specifications
Maks. MP3 8 kbps (mono)
    1043 sa 0 dk
Maks. MP3 48 kbps (mono)
    173 sa 0 dk
Maks. MP3 128 kbps
    65 sa 10 dk
Maks. MP3 192 kbps
    43 sa 25 dk
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Andromeda

Radyoyu istasyon olmayan bir yere ayarladığımızda gelen sese benziyor..

Andromeda

..aynı modelden başka bir tane denedim fakat arka plan sesi onda da var..servis normal dedi..
bilseydim almazdım..
soni moni en azından ses kayıt cihazı için sınıfta kaldı bana göre..

Andromeda

..stüdyo kaydı beklemiyorum ama yine de olmamalıydı..

Andromeda

..harici mikrofon ile biraz düzeliyor gibi..