MATLAB Görüntü işleme yaparken büyük cisim silme

Başlatan neo, 02 Nisan 2018, 02:15:24

neo

Merhabalar, Matlab'da görüntü işleme yaparken aşağıdaki sonuca ulaşıyorum. Resmin geri kalanına dokunmadan, karenin dışında kalan beyaz alanı nasıl yok edebilirim? (nasıl siyaha çevirebilirim?)

Küçük cisimleri (beyaz pikselleri) yok etmek için bwareopen() kullanıyorum fakat burada karenin içindeki daireler bana lazım olduğu için bu yöntemi kullanamıyorum.

Have you ever questioned the nature of your reality?

neo

imclearborder() ile çözülüyormuş. kullanımı: image2=imclearborder(image1);
Have you ever questioned the nature of your reality?

OptimusPrime

Boyle bir şeyle karşılaşınca hemen matlab efendinin yardım menüsüne konuyla ilgili bir kelime girip sonuçlara bakıyorum. genelde aradığımı buluyorum. olmadı google amcaya soruyorum olda bilemezse ben alıyorum sazı elime.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.