"Win10"da Update yapilamadi uyarisi

Başlatan Zoroaster, 04 Nisan 2018, 12:58:29

Zoroaster

Bir zamanlar win10 makineye bir yazilim yuklemistim. Daha sonra bu yazilimi kaldirdim.
Fakat bir zamanlama hatasi mi oldu bilemiyorum. Kaldirdigim program sanirim bir update indirmis. Fakat update islemi yapilmadan programi kaldirdigimi saniyorum.

Programi kaldirip attim ama makine 2..3 gune bir update islemi yapilamadi diye uyari veriyor.
Sozkonusu update neyin nesiymis diye baktigimda kaldirdigim programla ilgili oldugunu goruyorum.

"Win10"a artik unut o program artik yok bu update islemini yapmaya calisma nasil derim?
Seytan deliginden kacti.

sezgin05

Benzeri hatayı bende aldım. Kaldırdığımı zannettiğim programın bir parçası hala program ve uygulamalar bölümünde çalışıyormuş. Kaldırınca düzeldi. Yine de olmazsa Regeditten kaldırmayı deneyin.

muhendisbey

Yazılımı tekrar kur update yapılsın kaldır.
Yoksa sorun nereden kaynaklanıyor bunu bulması zaman alır. Tüm paketleri kaldırıp ccleaner gibi programla kayıt defterindeki anahtarlar da kaldırılırsa problem giderilebilir. Yoksa powershell üzerinden onarım başlatılması lazım ki kişisel veriler bu noktada kayboladabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Zoroaster

Alıntı yapılan: sezgin05 - 04 Nisan 2018, 13:53:10Benzeri hatayı bende aldım. Kaldırdığımı zannettiğim programın bir parçası hala program ve uygulamalar bölümünde çalışıyormuş. Kaldırınca düzeldi. Yine de olmazsa Regeditten kaldırmayı deneyin.

Nasil yapacagim?

Regeditti acip ilgili programin adini aratip bulundugu satirlari mi silecegim?
Seytan deliginden kacti.

GreeN

Öncelikle hizmetlerden windows update servisini durdurun . Daha sonra C:\Windows altında bulunan SoftwareDistribution isimli klasörü yeniden adlandırın . (SoftwareDistribution_bak gibi) Yine hizmetlerden windows Uptade servisi tekrar çalıştırın. Güncellemeleri denetleyerek problemin devam edip etmediğine tekrar bakın.
Terörü Lanetliyoruz.

Maxim

AVG PCTuneUp programını yükleyin
küreklisi mevcut birçok yerde
başka bir sürü şeyide düzeltecek çok işe yarayan birşey

bende versiyon 16.77.3.23060 yüklü

sezgin05

Alıntı yapılan: Zoroaster - 04 Nisan 2018, 14:19:24Nasil yapacagim?

Regeditti acip ilgili programin adini aratip bulundugu satirlari mi silecegim?
Evet aynen

muhendisbey

Programın adı unique olmayabilir. Bu durumda durması gereken anahtarlar kaybedilmiş olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.