ESP8266 At komutları ile haberleşemiyorum

Başlatan Mucit23, 03 Haziran 2018, 13:54:16

Mucit23

Daha önce almış olduğum ESP8266 modülleri vardı. Elimin altında bulunsun diye almıştım. Bugün meraktan biraz uğraşayım dedim ama modülleri bir türlü çalıştıramadım.

USB Seri Dönüştürücüye aşağıdaki pinlere göre bağlantı yaptım.


ESP VCC = +3.3V
ESP TX = USB-UART RX
ESP RX = USB-UART TX
ESP GND = GND
ESP CH_EN = 3.3V
ESP GPIO0 = GND
ESP RST = 3.3V

Bağlantılar bu şekilde. Modülmü bozuk yada başka birşeymi var anlayamadım. En basit "AT" komutuna  bile cevap vermiyor. Elimde iki tane var ikiside aynı. Sorun ne olabilir?

Mucit23

Bu arada UART TX - ESP RX arasında gerilim bölücü var.

Cemre.


Mucit23

Çok uğraştım ama olmuyor. Birçok kombinasyonu denedim. Sanırım espler bozulmuş. Kaldırdım attım kenera. Bir sonraki malzeme siparişimde yeni modüller alacağım.

mehmet

Üzerindeki flash ic 25Q32 ile
değiştirilirse; Python yorumlayıcı
yüklenebiliyor. Daha rahat
kullanımı olmakta.
ESP-01s için gerekmez.

Ben ESP-01, ESP-07 ve ESP-12e
için denedim.

makine_terbiyecisi

GPIO 0 pinini GND yaparsan tabi çalışmaz. Bu durumda esp flash moduna geçiyor. İçindeki gömülü programı değiştireceğin bir moda geçiyor.
Yapman gereken;

GPIO 0 --> 3v3
# ÖĞRENELİM, ÖĞRETELİM #

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.