16F877'ye HEX gönderirken hata(!!!)

Başlatan a_to_z, 01 Aralık 2005, 22:21:44

a_to_z

Ben CCS 3.235 kullanarak bir program yazdım,derlerken bi sorunu yok...
Arica proteusta da iyi çalışıyo...şunu eklemek istiyorum CCS derlerken %35 ROM %13 RAM kullandığm bilgisini veriyo..

Sorunum ,,,,programlayıcım pic ' i programlarken 0800H de hata veriyo..PİC olarak 16F877ve programlayıcı olarakta  JDM kullanıyorum.ayrıca icprog 1.05C ile programlıyorum..

*** CCS derlerken %32 ROM ve %13 RAM bilgisini verdiğinde programlamada bisorun çıkmadı..Bana çok garip geldi..belki sorunumun anlaşılmasında yardımı olur diye bunlarıda eklemek sitedim.

ete

Genelde Ic-Prog da delay ayarlarında meydana gelebiliyor bu tip sorunlar.
Delay veya türkçesinde giriş/çıkış gecikmesi şeklinde tanımlanan gecikme ayarını 4 ve hatta 2 ye kadar düşür bir dene. Olmaz ise bu sefer ayarı artır 10 civarlarında bir dene. Yinede olmaz ise pic'in bozuk tur. Tabiiki programlayıcının da kusurlu olması ihtimali var ancak o zaman genelde 0 (sıfır) adreste hata gösterir. Sende 0800 olarak vermişsin. Bu demektir ki pic'in bir kısmına yazılmış bir kısmına yazılamamış. Aslında enteresan. 0800 ilk blok adresi. Bana bir timing hatası gibi geliyor.

ETE
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

Petek

Delayi 14-15 ms yap dene. olmuyorsa JDM yi bırak TAIT tipi bir programlayıcıya geç. Yada dışarıdan beslemesi olan herhangi bir pic programlayıcı ile çalış.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

XX_CİHAN_XX

Ben arkadaşla aynı ıc-prog u ve jdm yi kullanarak org 800 ve hatta org 1000 lere kadar uzayan parogramlar yukledım.Dolayısıyla bunun jdm den kaynaklandıgını zannetmıyorum.Delayı 10 ms yap eger olmuyorsa baska bir pıc ile dene. 8)
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

a_to_z

Arkadaşlar öncelikle zaman ayırdıgınız için çok teşekkürler...

Hata tahmin ettiğiniz üzere bir timing hatasından ibaretmis HARWARE DELAY ile oynadığımda gerçektende hiç bir sorun kalmıyor..

Herkese kolay gelsin....